Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs rajta a laptopomon...

Miért nincs rajta a laptopomon a Windows aktiváló?

Figyelt kérdés
A telekomnal vettem, az előzőn rajta volt. Ennek az alján csak egy Windows logós matrica van és ennyi. Ha újra akarom telepíteni akk hogy aktivaljam utána?

2018. nov. 20. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Az előtelepített - OEM - Windowst tartalmazó gépeket kétféleképpen lehet telepíteni:

* egyrészt - általában a gép alján - szokott lenni egy "COA" matrica, amin szerepel a termékkulcs

* másrészt a termékkulcsot tartalmazhatja a BIOS is - ehhez nem kell megadni a termékkulcsot, automatikusan aktiválódik

2018. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


És hogy tudom megállapítani h tényleg benne van e a biosban?

2018. nov. 20. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:
A gėp adatainál ha az van hogy aktív akkor aktiválva van. Semmi mas dolgod nincs. Azt a saját gėpnėl megtalálod.
2018. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az oké de ha ujratelepitem honnan tudom h aktivalva lesz e vagy sem?
2018. nov. 20. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Regisztrálja magat a Microsoft rendszerėbe. Azaz ha újratelepíted mivel eredeti win ahhoz a hardverhez gėphez rendelve becekkol. Nem lesz vele baj. Nekem a táblagėpem ugyan az. W10 el ez volt. Semmit se kellett csinalni vele.
2018. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nyiss egy cmd-t írd be ezt: slmgr /xpr

megnyílik egy ablak..ott ha az van írva h tartósan aktív akkor aktiválva van. nézd meg milyen win van a gépen..mert ha pro van aktiválva de te home-ot teszel fel akkor az nem ugyan az, és nem fogja aktiválni.

2018. nov. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gábor_79 ***** válasza:
Az sem kizárt, hogy az eredeti adathozdozón van egy rejtett helyreállítási partíció. Ha azt használod, abban benne van a licensz is. Magyarul nem javallott legyalulni a merevlemezt első felindulásból, újratelepítés miatt.
2018. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!