Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a HDD és az...

Mi a különbség a HDD és az SSD között?

Figyelt kérdés

Miben működnek máshogy,melyik éri meg jobban szerintetek?

Videóvágáshoz, illetve képszerkesztéshez keresek laptopot, és nem egészen tudom, hogy milyet válasszak. Az aktuális "kiszemeltben" 1 T HDD és 128 GB SSD van. Mit gondoltok, ez elég, vagy nagyobb kapacitásút kéne néznem? Bár már így is a keretem felső határát súrolja az ára, de kell, tudok egy kicsivel többet rászánni. Előre is köszönöm a válszokat.



2018. okt. 28. 16:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

kérdező: a HDD (Hard Disk Drive), más néven merevlemez, winchester, vinyó gyorsan forgó mágneslemezeken tárolja az adatokat, amiről a lemezek között mozgó író/olvasó fejjel írja fel és olvassa le az adatokat. elég régóta és folyamatosan fejlődő, így elég megbízható technológia, viszont a leírt működésből is következően a HDD-k nem szeretik, ha működés közben mozgatják őket, mert a mozgás hatására az író/olvasó fej megkarcolhatja az adattároló lemezt és ez sérüléshez, adatvesztéshez és meghibásodáshoz vezethet.

HDD-ket jellemzően 2,5” és 3,5” méretben gyártanak, a kisebbeket szokták laptopokba szerelni, a nagyobbakat asztali gépekbe. a méretből adódóan a kisebb fizikai méretűek általában kisebb kapacitásúak és lassabbak is szoktak lenni, a nagyobb fizikai méretűek általában nagyobb mennyiségű adatot is tudnak tárolni és gyorsabb adatátvitelre is képesek valamivel. talán a laptopba szánt 2,5” HDD-k-nél jobban odafigyelnek arra is, hogy a mozgásra ne legyenek annyira érzekenyek, hiszen ezekről tudható, hogy hordozható eszközökbe kerülnek majd, de azért erre nem vennék mérget.


az SSD (Solid State Drive) egy flash memória alapú adattároló, amit általában a 2,5” laptop vinyó méretben gyártanak, mivel leggyakrabban a hordozható számítógépekbe mozgó alkatrész nélküli adattárolásra használják őket, hogy a laptop kevésbé legyen érzékeny a menet közbeni használat során a rázkódásokra.

egyre több (főleg nagyon kis méretű, ultrakompakt) laptopnál már nem laptop HDD méretű SSD-t használnak, hanem közvetlenül az alaplapra dugják, vagy akár be is forrasztják a flash memória modulokat, így ezekben az SSD sokszor egyáltalán, vagy legalábbis könnyen nem is cserélhető akkor sem, ha meghibásodás van.

az SSD-k másik nagy előnye, hogy jóval gyorsabb adatátvitelre képesek a HDD-knél, ezért, ha az operációs rendszer és a programok az SSD-ről futnak, akkor a gép működése is sokkal gyorsabb lesz. az SSD-k kapacitása viszont jóval kisebb, az ára viszont magasabb, mint a HDD technológiáé, ezért nagy mennyiségű adat tárolására nem annyira szokás SSD-t használni. ezért szoktak általában hibrid megoldást választani, ami laptopoknál és asztali gépeknél is egyre gyakoribb. a rendszer egy kisebb SSD-ről fut, hogy gyors legyen, az adatokat pedig egy nagyobb kapacitású HDD-n tárolják, hogy minél több dolog férjen el a gépen.

az SSD technológia előnye a gyorsaság és hogy nincs mozgóalkatrész. viszont hátránya, hogy minden egyes írással használódik a memória kristály szerkezete és egy idő után elhasználódik, elfárad és tönkre fog menni (ez egyégként a mágneses tárolásra is igaz, ahol még a mozgó alkatrészek meghibásodása is felléphet, csak ott mégis hosszabb a várható élettartam, ezért elméletben több írást és hozssabb működést bírnak a mágneses tárolók).

2018. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
.
2018. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!