Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP laptop töltőcsatlakozója a...

HP laptop töltőcsatlakozója a rossz?

Figyelt kérdés

Először a gyári töltő tönkrement, legalább is a multiméter nem mutatott feszültséget a csatlakozófejnél.


Egy picit kisebb Amperű utángyártott laptoptöltővel el-elmegy a töltés, és a töltőcsatlakozónál kell bizergálni a csatlakozóadapter fejet, hogy vegye fel a töltést.


Mi lehet a baj? A töltőfej nem 100%-osan jó, vagy az alaplapon lehet valami baj?


Akinek van tapasztalata ebben, tudna tippet adni?



2018. aug. 30. 11:52
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Az is lehetséges. Vagy csak nem teljesen passzol bele.

Viszont ha tönkrement azt is lehet cserélni. Maga a csatlakozó filléres dolog az ebay -en vagy az ali -n. Csak kell egy nyákforrasztásban jártas valaki is. Mert ezek sajnos nagyon ritkán modulárisak, az alaplaphoz vannak forrasztva. A szervizek meg kisebb vagyonokért csinálnak ilyet. Egyik ismerősömnek majdnem 20 ezerért csinálták volna meg. Szóval amíg valahogy elkapja a töltést én a helyedben hagynám, majd esetleg ha teljesen tönkremegy, akkor lépnék.

2018. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nagyon zavaró állandóan nézni ezt a töltés-parát, az akkumulátort kinyírja, amiről alapból nem használom, viszont így gyakorlatilag mégis.


A 20k-s szervizt én sem szeretném, és sajnos a márkaszerviz már azért alaplapot cseréltet, ha egy USB csatlakozó letörik, ilyenért is gondolom, az meg több hónap, berendelni, kicserélni, stb.


szerintem nem a kábel van megtörve és teljesen random csinálja, hogy épp hogy nyomom be erősen a töltőfejet.


most épp tölt


[link]

2018. aug. 30. 13:05
 3/5 A kérdező kommentje:
2018. aug. 30. 13:07
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Ez akkor valami univerzális töltő, nem gyári? Mert azok is szoktak minősíthetetlenül sz@rok lenni ám.

Pl kizárhatod a csatlakozó hibáját úgy is. Hogy stabilan rákötsz egy multimétert és mozgatod a kábelt a nyakánál. Ha a feszültség lemegy, akkor máris tudni fogod, hogy a kábellel van-e baj. Azt házilag is lehet taknyolni.

2018. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Egy picit kisebb Amperű <<<utángyártott laptoptöltővel>>> el-elmegy a töltés"


19V fixen azt hiszem, de nem mozgattam a kábelt,

2018. aug. 30. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!