Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet a leghosszabb...

Hogyan lehet a leghosszabb élettartammal kiírni egy cd-t/dvd-t?

Figyelt kérdés
Milyen dvd íróra van rá szükség, melyik márkájú DVD-t/CD-t érdemes megvásárolni és hogyan kell kiírni hogy több évtizedig is jó legyen.

2018. aug. 15. 14:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Márkás dvd, az író nem sokat számít, inkább az, hogy milyen sebességgel van írva, ergo lassabb sebesség jobb minőséget ad.
2018. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A minőséggel eddig sem volt bajom az élettartammal viszont igen.
2018. aug. 15. 14:52
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű lemez kell (mondjuk eredeti Verbatim), és a lehető leglassabban kell írni. Az író típusa sokat nem számít, pláne hogy 2010 után bőven kispórolták belőlük az anyagot. Ha nagyon maximalista vagy, vadászhatsz régi Plextor vagy NEC írót. Tárolni pedig napfénytől védett, száraz helyen kell, egyesével.


Mindezek után megkérdezem: Miért nem jó ennyi macera helyett két HDD, amikre felmásolod ugyanazt? Napi használattal is bírnak minimum 10 évet, ha meg az egyik beadja a kulcsot, ott a másik.

2018. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 TR75 ***** válasza:
100%

Jaja, ahogy az egyes írta: egyrészt jó minőségű lemezre írok, másrészt a lehető legkisebb sebességgel. Nekem a Verbatim vált be (lehetőleg az AZO).

DVD-t nem sokat írok (általában csak szívességből másoknak), CD-t többet.

Én amúgy azt tapasztalom, hogy a CD-k hosszabb élettartamúak a DVD-nél (most persze az írott lemezekről van szó, de szerintem igaz a gyári műsoros lemezekre is; van 30 évnél régebbi CD-m, ami kifogástalan állapotú, és van kevesebb, mint 10 éves DVD-m, ami elég tré).

Amúgy nem árt egy jó minőségű író sem, nekem egy régi Plextor CD-író-olvasóm van, nem emlékszem rá, rontott-e valaha is lemezt.

2018. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Több évtizedes használattal eleve nem tudsz tervezni, mikor a technológia úgy eltűnik hogy támogató eszköz sem lesz a lejátszására. Hány otthonban van még kazettás magnó, videolejátszó vagy bakelitlemez? Arról nem beszélve hogy több tízezer forintot költesz úgy CD/DVD lemezekre, hogy az ár-érték arányukat már rég nem tartják, majd jó eséllyel használat nélkül kidobod őket pár év múlva selejtezés címén. Ugyanilyen szívás, mikor bejön valami új és jobb technológia, ami értelmetlenné teszi a régit, majd kezdheted az egészet elölről. Az a pénz amit most DVD-be fektetsz, soha nem fog megtérülni, de ugyanabból az árból veszel egy merevlemezt meg egy másikat tükrözésre hogy 2 példányban legyen meg, és jó eséllyel amíg élsz, elérhető marad a tartalmuk, de az új másolatok készítése és továbbmentése jóval triviálisabb mint a 4 gigás dvd-ket oda-vissza másolgatni egy már szinte halott technológiára. Ha már most hanyatlásban van a DVD, szerinted mi lesz évtizedek múlva? Mert optikai lemez aligha.
2018. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A winchester sok tulajdonság miatt nem opció. Mellékesen most van egy ismerősöm, aki beszerzési áron hozzá tud juttatni cd-khez és dvd-khez.
2018. aug. 15. 17:26
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Ismerek olyan embert aki nagyipari mértékben másolt csak és kizárólag saját célból saját magának dvd-ket, még a torrentezés mellett is tömegesen kölcsönözve és cserélve a dvd-kölcsönzők kínálatát (gyorsabb volt mondjuk 100 filmet kikölcsönözni és lemásolni majd visszaadni mint seedben tartani - itt ugye teljes műsoros tartalom klónozása történik, nincs ripelés meg tömörítés), a végére tízezres mennyiségű készlete volt 1 film/lemez egységben, ami több szobát is kinőtt a házban. Majd családalapítás után kellett a hely a gyereknek, és a DVD-k bedobozolva a pincébe kerültek, és végül ott porosodnak míg annyit nem öregszik az egész hogy ki lehessen dobni.


Én ennek fényében nem tartom valószínűnek hogy ilyen szintű mániákus gyűjtő lennél, és a gyűjtőről már tudom hogy egyszer megbukik a birodalom és az egész megy a kukába.


Én személy szerint soha nem nézek filmet, csakis sorozatokat. És tudom, hogy amikor ránézek a 10 éves xvid-es tvrip (576p) DVD-kre, látom hogy nemcsak iszonyúan elavult az egész formátum és felbontás is amin van, de élvezhetetlen a minősége is már HD-ban is. Egyszerűen nincs értelme a mai szabványok szerint konzerválni semmilyen tartalmat, mert 5-10 év múlva nézhetetlen lesz az akkori technológiai szinten. Merevlemez esetében legalább törlöd őket és a felszabadult helyre teszel mást. Plusz van aki soha életében nem nézi meg a rögzített-archivált dolgokat, csak vélt eszmei érték miatt tárolgatja őket.


Nekem a VHS korszak ami 1-3 év alatt lefutott, nagyjából 75 olyan kazettát jelent amit akkor és azóta sem néztem meg soha. Mindenféle jól hangzó filmeket és tartalmakat rögzítettem, mert internet nem volt, sem fájlmegosztás, és hogy milyen jó lesz ezeket majd egyszer elővenni. Soha nem történt meg.

2018. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen midegy, milyen olcsó. Nekem pl. van kb. 2 TB-nyi adatom. Ez 400 DVD, ill. több, mint 3000 CD. Írja ki, akinek két anyja van....


Ha évtizedekben gondolkodsz, akkor felejtsd el az optikai adathordozót, akármilyenre is írod, egyáltalán nem biztos, hogy 15 év múlva még használható. 4-5 év az átlagos élettartalma, ezt a HDD-k simán tudják verni.


A leghosszabb megőrzési időt (megfelelő tárolással) papíron tudod megtenni, vannak többezer éves tekercsek, amik őrzik az információt :-)


De ha nem optikai, és nem vinyó, akkor nézegesd az LTO-kat, ott kb. 30 évre számolhatsz, ha tudod 21 C és 40% relatív páratartalom mellett tárolni.

2018. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 TR75 ***** válasza:

"Több évtizedes használattal eleve nem tudsz tervezni, mikor a technológia úgy eltűnik hogy támogató eszköz sem lesz a lejátszására. Hány otthonban van még kazettás magnó, videolejátszó vagy bakelitlemez?"


A bakelit is több évtizede jelen van, és ugyan most nagyon hipszter lett, de azért akad lejátszó is bőven (használt is és új is). És újra felfutott.

A magnókazetta még hipszterebb, az is felfutott (bár az tény, hogy kissé értetlenül állok a dolog előtt).

Inkább a floppyhoz kellett volna hasonlítanod a CD-t és a DVD-t. A floppy gyakorlatilag tényleg eltűnt (bár élelmesek floppyn is adnak ki zenéket, el sem tudom képzelni, milyen csodálatos minőséget lehet összehozni 1,44 MB-nyi helyen :-o )

Persze, az ész nélküli CD és DVD írásnak tényleg nincs sok értelme, én is csak egy-egy zenét írok ki (van hifim is :S ).

2018. aug. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Van videomagnóm, DVD lejátszom, hifim.

De minden része hibás. Már jó régen nem vettem lemezeket.

2018. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!