Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépem hibája vs a Windows 10...

Gépem hibája vs a Windows 10 hibája?

Figyelt kérdés

Le frissült a win10, le fagyot a gép, egér mozog de semmit se csinál ha rányomtam bármire, ki írt hibákat a meghajtóról és a filmes mappámat át íródót, játék közben újra indult a gép mert frissített. Pár nap sok kék halálom volt és folyton ciklusban, ez miatt újba raktam a win10. Megint frissült, szintén lefagyott, egér megint semmit se ér, és elég lassan is kapcsolt be a gép, pedig ssd-m van, pc led-je egyfolytában csak világított (pedig villognia szabad a piros lednek), ez egy hétig csinálta, ki cseréltem a dvd író sata kábelére és a hdd-ét meg be a dvd íróba, meg szűnt a lassulás, és a led is újra villogót, egy hétig így hagytam, vissza cseréltem a sata kábelt, semmi baj az óta sem, a led is villog. De pár napja megint frissített a win10 szintén nem működött az egér, és néha a tálcán a programok újra tölteni pillanatra villognak.



Szerintem a sata kábelnak semmi baja, mert az óta nincs gond, egyértelmű a win10 rongálja, mert én le teszteltem másik sata kábellal is és vissza is cseréltem és semmi gond. Csak azt vettem észre az alaplapon a sata port kicsit görbe.



Gépem adatai:



TÁP: FSP 400W HEXA



Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)



Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz



Ram: 8GB DDR3 1333Mhz



SSD: Adata 128 GB



Merevlemez: Toshiba 1TB



Merevlemez: WD 1TB



22x dual layer DVD író



2018. aug. 3. 21:18
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
#30 már leírtunk pár megoldást. Vissza rakod windows7et vagy a görbüléssel kezdesz valamit...
2018. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

# 31 Olvasod is amit írok?

SSD van be dugva a görbe sata vezérlőbe, onnan husztam ki a Toshiba HDD-t, és a WD HDD 2 éves és a sata kábel is hozzá.


Vezérlő, kábel biztos nem rossz, mert ha rossz lenne valami a gépbe akkor már télen elő jött volna a gond mert akkor lett meg az SSD. Frissítés előtt semmi gond nem volt.

2018. aug. 4. 21:31
 33/48 anonim ***** válasza:
#32 menthetetlen vagy, szerintem csak trollkodsz!
2018. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

# 33 Nem tudsz nekem segíteni akkor ne írj.

Én elmondom a tapasztalataimat, és én tudom hogy működik a gépem, semmi új hibák nincsenek a HDD-vel.


Szépen beszél egy rokkanttal, mert nem olyan rég varrták össze az ujjamat, van elég gondom.

2018. aug. 4. 21:42
 35/48 anonim ***** válasza:
#34 velem se beszél senki szépen, miért kéne kivételt tegyek? Ennyi idő alatt már 2x is feltelepíthetted volna a windows7et...
2018. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Csak sajnos nem tudom lecsatlakoztatni a HDD-ket, mert az egyik kezemet nem tudom használni, asztalon is van a PC.
2018. aug. 4. 22:00
 37/48 anonim ***** válasza:

Eltekintve a civakodástól, én átlátom a dolgot. A problémás HDD-nek köze nem volt a görbe SATA csatlakozóhoz, nem ahhoz lett kötve, mivel arra a portra az SSD-t kötötted. Akkor javaslom, hogy amennyiben lehetőséged nyílik rá, próbáld le másik gépben is a WD-t. Szerintem random feladta a harcot, tehát hardveres a hiba, nem pedig szoftveres. Könnyedén előfordulhat, bár nagyon kiforrott technológiáról van szó, attól még mozgó alkatrészek vannak benne, amik érzékenyek a külső fizikai behatásra, illetve a szakadozó/nem megfelelő tápellátásra. Nyilván, az évek során amennyire lehet, a gyártók felkészítették a HDD-ket az ilyen szélsőséges esetekre, de attól még mindig könnyebben sérülnek, mint egy SSD.

A rendszer lefagyásoknak köze sincs a HDD hibához. Mivel a rendszered az SSD-n van (amit nem említettél, a képen vettem észre a meghajtó betűjel alapján), az SSD pedig a görbe csatlakozóra van kötve, ezért ez okozhatja a fagyásokat. Mondtad, hogy nem annyira görbült, mint ahogy azt gondolom, de jobb biztosra menni. Megint csak megismétlem magam, próbáld meg egyszer azt, hogy semmit sem kötsz rá arra a portra, szóval az SSD-nek is keresel egy másik portot.

A Toshiba amúgy jól működik? Mert ha igen, az még indokoltabbá teszi a WD letesztelését másik gépben.

2018. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Bocs, ha netán olyan tippet adtam, amit már próbáltál. Őszintén szólva nem igazán volt most kedvem a 2 kérdésből összeolvasni az eddigi összes válaszodat :D
2018. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

Thosíba jól működik, de már annak 657 az éllettartama.


De akkor miért nincsenek újjab hibák a HDD-vel?


És miért akkor nem működik az eggér kattintás ha frissűl a win10?

2018. aug. 4. 22:46
 40/48 A kérdező kommentje:

Mikkor akkartam lehuzni télen a Thosíba-t elég nehezen jött le a sata portról, kicsit jóbbra és bara mozgattam a sata kábelt.

Ezért görbült meg?

2018. aug. 4. 23:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!