Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépem hibája vs a Windows 10...

Gépem hibája vs a Windows 10 hibája?

Figyelt kérdés

Le frissült a win10, le fagyot a gép, egér mozog de semmit se csinál ha rányomtam bármire, ki írt hibákat a meghajtóról és a filmes mappámat át íródót, játék közben újra indult a gép mert frissített. Pár nap sok kék halálom volt és folyton ciklusban, ez miatt újba raktam a win10. Megint frissült, szintén lefagyott, egér megint semmit se ér, és elég lassan is kapcsolt be a gép, pedig ssd-m van, pc led-je egyfolytában csak világított (pedig villognia szabad a piros lednek), ez egy hétig csinálta, ki cseréltem a dvd író sata kábelére és a hdd-ét meg be a dvd íróba, meg szűnt a lassulás, és a led is újra villogót, egy hétig így hagytam, vissza cseréltem a sata kábelt, semmi baj az óta sem, a led is villog. De pár napja megint frissített a win10 szintén nem működött az egér, és néha a tálcán a programok újra tölteni pillanatra villognak.



Szerintem a sata kábelnak semmi baja, mert az óta nincs gond, egyértelmű a win10 rongálja, mert én le teszteltem másik sata kábellal is és vissza is cseréltem és semmi gond. Csak azt vettem észre az alaplapon a sata port kicsit görbe.



Gépem adatai:



TÁP: FSP 400W HEXA



Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)



Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz



Ram: 8GB DDR3 1333Mhz



SSD: Adata 128 GB



Merevlemez: Toshiba 1TB



Merevlemez: WD 1TB



22x dual layer DVD író



2018. aug. 3. 21:18
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Át volt dugva másikba 1 hétig mikkor a DVD íróét dugtam be, az óta se állt vissza 100%-ra.

Már nincsenek új hibák a hdd-vel.

2018. aug. 3. 22:36
 22/48 A kérdező kommentje:

SATA kábelnak biztos nincs baja, 4 hete semmi gond nincs a HDD-vel, sok kék halálom volt a win10 frissítés után, azelőtt minden jó volt a HDD-vel.

Meg le is teszteltem a SATA kábelt dvd íróval, semmi gond nem volt vele 1 hétig se.



De néha programok a tálcán töltenek, miért?

2018. aug. 4. 11:16
 23/48 A kérdező kommentje:

Hard disk ezt írja:

[link]

[link]

[link]


Miért írja ezt ki a hard disk?

2018. aug. 4. 12:38
 24/48 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__.. - ide belinkelted a kérdésedet, így gondoltam itt folytatom a segítségnyújtást mert nem kéne más kérdését teleszemetelni.

Idézlek: "Csak azt vettem észre az alaplapon a sata port kicsit görbe." - ezt még az előbbi kérdésben írtad az 5. oldalon konkrétan így. Szerinted, ha tényleg görbe az alaplapon a SATA port, akkor az nem okozhat rendellenes működést? Mert szerintem igen is okozhat, tehát nem a rendszerrel van probléma. Csak a WD működött hibásan? Ezt a WD-t a görbe SATA csatlakozón használtad? Már nincsenek hibák a HDD-vel, írtad, de csak azzal az egy HDD-vel voltak a hibák, illetve a váltást úgy érted, hogy új SATA kábel, vagy másik alaplapi SATA port, esetleg mindkettő? Ez sem mindegy. Ha már nem az említett görbe SATA portot használod, és most nem is hibázik, akkor számomra egyértelműnek tűnik, hogy az volt a hiba forrása. Főleg akkor, ha csak a WD-vel voltak problémák. Ne használd azt a portot, ha lehetséges kerüld el.

Kissé off, egy válaszolónak szól: a Firefox nem rossz böngésző. Több lehetőség van benne bővítmények terén, ha most eltekintünk a PC-s verziótól mert ott nagyjából egyeznek. Viszont mobilon Chrome-ban nem kell reklámblokkolót használni, mivel arra nem telepíthető bővítmény, még a mobilos Firefox-ra ugyanúgy bármilyen bővítmény telepíthető, így pl a reklámokat telefonon is el tudom kerülni. Egyik másik megoldás, még a Samsung böngészője és ahhoz telepíthető adblock sem volt ilyen hatékony nekem mobilon, mint a Firefox. Ez persze annak köszönhető, hogy én a Ublock Origin bővítményt használom, mivel az ADBlock Plus mára egy vicc lett, és történetesen a Samsung böngészőjéhez az ADBlock Plus érhető el, még Firefox-ra meg bármi, ami PC-re is. Ha nem is veszem ezt a számomra fontos tényezőt figyelembe, akkor is, nem rosszabb a Chrome-nál a Firefox. Nem zabál meg minden erőforrást, nem működik rosszul sem.

2018. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

Csak a WD működött hibásan.

De úgy cseréltem ki a sata kábelt a DVD írójával, hogy az alaplapon nem húztam ki őket, csak a meghajtókon cseréltem ki, de a DVD íróval nem volt gond, így vissza is cseréltem a meghajtókon 1 hét után, most már 4 hete semmi gond nincs vele, semmi új hibát nem ír a hard disk.



És mikkor még nem cseréltem ki a sata kábelt, akkor a HDD meghajtó eltűnt, és lassan jött elő az MSI logó mikkor be kapcsoltam a gépet, de a led folyamatosan világított. Vissza cseréltem és ilyen gond nincs már.

2018. aug. 4. 15:55
 26/48 anonim ***** válasza:
Attól még a HDD hibázott/hibázik a kérdéses porton, amiről azt mondtad, hogy görbe. Biztos, hogy azzal van a hiba, ahogy azt említettem is, lehetőség szerint kerüld el annak a portnak a használatát és nem fogsz tapasztalni hibát a jövőben (amennyiben tényleg csak a port, nem a vezérlő a hibás). Egyébként a DVD írót a csere időtartama alatt hogyan használtad? Írtál CD-ket/DVD-ket és azok el is készültek hibamentesen? Mennyit és milyen időközönként? Ugye tudod, hogy ez nem folyamatos felhasználás, mint mondjuk a HDD-nél, így a hibázási arány csökkenhet? Lehet, hogy pont a próbák során jól működött, de ismételném magam, az nem folyamatos felhasználás. Pár perc, még megírod a CD-t/DVD-t, utána nem használod a következő írásig, még pl. a HDD folyamat üzemel, kommunikál a géppel. Amúgy is, a HDD érzékenyebb eszköz, ami nem megfelelő csatlakozás esetén még inkább növeli a hibaarányt.
2018. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kiakarod deríteni a kérdéses port állapotát, használj rajta egy másik HDD-t. Ha az a HDD is rendellenesen fog üzemelni, akkor részemről a téma lezárva, mivel megtaláltad a probléma forrását :)
2018. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
Körbe SATA port az SSD-é.
2018. aug. 4. 16:22
 29/48 A kérdező kommentje:
Már pár honnapja meg van a görbe SATA port.
2018. aug. 4. 16:38
 30/48 A kérdező kommentje:

Meg szerintem ha SATA vezérlővel lenne gond akkor már rég gond lett vele pár honnapja is, azért annyira nincs meg görbülve mint ahogy gondolod. Vagy a SATA kábellal lenne gond akkor már rég gond lenne megint vele, de szerintem a sok kék halál miatt volt mert csak ciklusba újba indult a gép és kék halál és újra, ez volt 20x 1 nap kb ha nem több.


Át íródott a filmes mappám a HDD-n meg amit linkelek képet írta ki [link] a meghajtóról, más nap már csak kék halál fogadott, ezek a összes hiba akkor kezdődött mikkor frissített a win10 és lefagyott, és az egér se működöt mikkor kattintottam bárhová.


Remélem így érted, a frissítés előtt semmi gond nem volt a gépemmel.

2018. aug. 4. 17:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!