Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom elkerülni az...

Hogyan tudom elkerülni az Áfát és vámot amerikai Amazon.com oldalről történő laptop vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Mindig is asztali gep párti voltam, de egyetemen való szenvedéstől is megszabadítanám magam egy laptop beszerzésével és csak ez az egy gép jöhet szóba: Razer Blade Stealth 3.gen


Sajnos itthon ezt nem áulják, hardveraprón is csak 3 havonta egy Razer laptop kerül fel amit elkapkodnak egy óra alatt másfélszeres piaci áron használtan. :D Ezért jött szóba nálam hogy Amerikai Amazonról rendelném, de ha levámolják nekem akkor +150e ami számos oldalról való rendelés esetén elkerülhető.


Ezért gondoltam hogy megkérdezem hogy ez itt , vagy hogy esetleg más alternatív oldalaknál hogyan lehetséges.


Köszi hogy végig olvastad :)



2018. ápr. 12. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugye tudod: arra kérsz minket, hogy két év szabadságvesztéssel büntethető bűncselekményben legyünk tettestársaid? Kösz, most inkább nem.

Mindegy, hogy melyik külföldi áruházból rendelsz, ők tudják, hogy melyik országban hová küldhetik a küldeményt. Meg akarsz vesztegetni egy Amazon munkatársat, hogy inkább mégse a Magyar Posta központjába küldje, hanem a te lakásodba hozza egy futár? Vagy mi a terv?

2018. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kimész amerikába megveszed és hazahozod. :D Legalábbis ha jól tudom a saját tulajdonra nincs vám. Az más kérdés, hogy nem éri meg érte menni, mert több az útiköltség mint a vám amit fizetned kell, de ezzel kikerülöd a vámot :D Más törvényes módja nincs. De ha tévedek és ez után is vámot kell fizetni akkor tévedtem. Nem néztem utána, mert nem gondolkozok ilyen marhaságokon. Ha kell valami bemegyek a boltba és megveszem.
2018. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiutazol és megveszed Amerikában, ennyi a lehetőséged.


Minden külföldre menő csomag az adott ország központi levél és csomagküldőjéhez kerül, notebookokat meg alapjáraton gyakran csekkolják (meg a TV-t, egyéb drága elektronikus eszközöket).


Ha Magyarországra rendelsz, arra bizony rámegy a vám meg az áfa is.


Illetve pár külföldi (főleg USA) oldalon csak nettó ár van feltüntetve, szóval ha ki is mész Amerikába, attól függően melyik államban veszed, azonnal repül rá a 14-20% ottani ÁFA. Pl ki van írva 1000 dollár valami, ha megveszed boltban 1000+ az aktuális állam áfája, tehát hiába áll a cetlin 1000 dollár, te máris 1140-et fizetsz (+ ott is van valami különadó elektronikai eszközökre, szóval simán lesz belőle 1200 dollár).

Ezzel is számolni kell.

2018. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat és az építő kritikákat! Nagyon sok oldalon van lehetőség vonatos szállításra, amit ezálltal valamilyen formában nem vámolnak ( részleteket nem tudok), meg Ebayes rendeléseimnél sem volt soha több a vegső ár az előre kifizetettnél. Nyilván azért kérdezem mert ez egy nagyobb érték és tökre nem mindegy. Szóval igenis segítséget kérek ebben, mert eddig nem ismertem az Amazont. Amerikába csak nyáron megy barátnőm, de gondoltam ha van rá lehetőség megszerzem a gépet egy szemeszterrel előbb, de ez esetben akkor már BestBuyon 200 dodóval olcsóbb áruházbéli áron vesszük. Köszi mégegyszer a válaszokat. Továbbiakat is várom :)
2018. ápr. 12. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:

" ez egy nagyobb érték és tökre nem mindegy."


És a garanciával mi lesz? Ha már nagy érték???

2018. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

EU-n belül vásárolva nincs külön áfa és vám, szóval ha az amazon.uk-n megtalálod, akkor még, mielőtt kiválnának az eu-ból a postaköltségen túl nincs extra díj.

Ezért is érdemes kínai webshopoknál is úgy rendelni, ami már német vagy angol raktárkészleten van, mivel bent van az eu-n belül, nincs rá extra vám és áfa.

2018. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sosem voltam egy olyan ember akit izgatott a garancia. :D Legyen ez az én hibám.


Jó ötlet az angol oldalt megnézni, de ott jelenleg nincs is készleten mellesleg Euban irreális áron vannak sajnos.

2018. ápr. 13. 00:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!