Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehetne "kettéválasztani"...

Hogy lehetne "kettéválasztani" a két winchestert?

Figyelt kérdés
Van itthon egy számítógép, két külön mobilrackkel, egyiken Windows XP volt, másikon Windows 10. A Windows 10-essel történt valami, így abszolút nem volt hajlandó elindulni, nagy nehezen rájöttem, hogy az XP-ssel közösen elindul, működik. Arra is ráraktam ideiglenesen az XP-t, majd első körben a Windows 7-et. Az a gond van, hogy akármelyik rendszer is van rajta, jelenleg nem hajlandó elindulni az eredeti XP-s rendszerű winchester nélkül, mert akkor "System disk read failure"-t ír ki. Mielőtt a 10-et felraknám, szeretném ismét kettéválasztani a kettőt, ennek mi a menete?

2018. márc. 5. 22:27
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nos, ma tudtam vele kicsit foglalkozni, nem igazán jutottam semmire. Mikor is kell leválasztani az XP-s HDD-t? Mert ha még bekapcsolás előtt kiveszem akkor ugye nem indul el, bekapcsolás (és telepítés) esetén pedig nem merem lekapcsolni, mert az elég káros lehet neki.
2018. márc. 11. 21:11
 22/30 anonim ***** válasza:

Akkor nagyvonalakban:

1. Kiveszed az XP-s HDD-t.

2. Bekapcs, bootolsz a Windows CD-ről/USB-ről

3. Telepíted a Windowst a Windows 7-es HDD-re (ilyenkor nem látja a másik HDD-t nyilván, így minden arra az egyre lesz pakolva), fontos, hogy tiszta telepítést csinálj és ne frissítést!

4. Telepítés után hagyd, hogy felálljon a rendszer.

5. Kapcsold ki és dugd vissza a másik HDD-t.


Így jó?

2018. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
ez a gond, a második lépésnél nem jutok tovább, akárhogy próbálom
2018. márc. 11. 22:08
 24/30 anonim ***** válasza:
Milyet hibát ad arra?
2018. márc. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 AntZ ***** válasza:
Belépsz a bios-ba, és be kell állítanod, hogy odd-ről (cd/dvd rom) induljon a rendszer. Amikor végzett a telepítő, akkor pedig a hdd-ét kell a bios-ban első helyre tenni. Ja, és semmiképpen ne köss le, vagy csatlakoztass semmit bekapcsolt állapotban (kivéve, ha usb-és a kütyü).
2018. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

továbbra is "System disk read failure" hibát ír ki


próbálkoztam ezzel is, de valahogy nem hajlandó működni, a fenti hiba jelentkezik, de majd megpróbálom ismét

2018. márc. 12. 12:26
 27/30 A kérdező kommentje:
pontosabban: "disk boot failure, insert system disk and press enter"
2018. márc. 12. 12:30
 28/30 AntZ ***** válasza:
Odáig sem jutsz, hogy a telepítő elinduljon?
2018. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg egy USB-s telepítővel is, hátha.
2018. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

sajnos nem, nem hajlandó innen tovább menni


USB-s telepítőm sajnos nincs, így az nem fog menni :(

2018. márc. 12. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!