Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehetne "kettéválasztani"...

Hogy lehetne "kettéválasztani" a két winchestert?

Figyelt kérdés
Van itthon egy számítógép, két külön mobilrackkel, egyiken Windows XP volt, másikon Windows 10. A Windows 10-essel történt valami, így abszolút nem volt hajlandó elindulni, nagy nehezen rájöttem, hogy az XP-ssel közösen elindul, működik. Arra is ráraktam ideiglenesen az XP-t, majd első körben a Windows 7-et. Az a gond van, hogy akármelyik rendszer is van rajta, jelenleg nem hajlandó elindulni az eredeti XP-s rendszerű winchester nélkül, mert akkor "System disk read failure"-t ír ki. Mielőtt a 10-et felraknám, szeretném ismét kettéválasztani a kettőt, ennek mi a menete?

2018. márc. 5. 22:27
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
mind a háromnak a CD volt beállítva
2018. márc. 7. 07:05
 12/30 AntZ ***** válasza:
100%
Nem arra gondolok, amikor telepíted, hanem utána. Tehát akkor az a hdd van beállítva elsődleges boot-ra amin a windows 7, vagy 10 fut?
2018. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
boot előtt nem tudok választani, csak "hard diák" lehetőség van, csak belépés előtt egy "Windows 7" és egy "korábbi Windows verzió", most épp a 7-el léptem be, teszek egy próbát a telepítéssel
2018. márc. 7. 18:26
 14/30 A kérdező kommentje:
*disk, bocsánat
2018. márc. 7. 18:39
 15/30 A kérdező kommentje:
Szóval újra van telepítve, Windows 10 fut, de továbbra is csak a másikkal közösen, ha lekapcsolom az XP-t, akkor a szokásos probléma. Működés közben pedig nem merem lekapcsolni, mert az úgy tudom elég kockázatos. Szóval sajnos eddig még nem sokat haladtam előre, és lehet értetlen vagyok, de hiába csinálom amiket írtok, nem működik :(
2018. márc. 7. 19:49
 16/30 AntZ ***** válasza:

Így kellene a boot sorrendet beállítanod:

[link]

[link]

2018. márc. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Bár egyáltalán nem ilyen kinézete van a boot sorrendjének beállításának, legalább ezt sikeresen megtaláltam. :) Ma nem igazán van/volt időm ezzel foglalkozni, de ezt megcsináltam, megfordítottam a sorrendet, viszont a probléma továbbra is fennáll. (Sőt, még tegnap vettem észre, hogy már az XP sem indul el önmagában.) Akkor így megfordítva próbáljam meg újratelepíteni, vagy mi is jelenleg a teendő?
2018. márc. 8. 21:54
 18/30 AntZ ***** válasza:
Mindenképpen húzd le azt a xp-és hdd-ét, amikor a w10-et telepíted, mert a telepítő érzékeli az xp-ét, és arra a hdd-re fogja a boot partíciót létrehozni. Ennek csak annyi előnye van, ki tudod választani, hogy az xp-ét vagy a w10-et indítod el. De, ha kiveszed azt a hdd-ét, vagy beadja az unalmast, akkor nem fog elindulni a w10.
2018. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
eddig úgy néz ki hogy vasárnap tudok vele foglalkozni a leghamarabb, addig is köszönöm az eddigieket, mindenféleképpen jelentkezek majd hogy mi a helyzet :)
2018. márc. 9. 22:23
 20/30 AntZ ***** válasza:
Ok. :)
2018. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!