Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehetne "kettéválasztani"...

Hogy lehetne "kettéválasztani" a két winchestert?

Figyelt kérdés
Van itthon egy számítógép, két külön mobilrackkel, egyiken Windows XP volt, másikon Windows 10. A Windows 10-essel történt valami, így abszolút nem volt hajlandó elindulni, nagy nehezen rájöttem, hogy az XP-ssel közösen elindul, működik. Arra is ráraktam ideiglenesen az XP-t, majd első körben a Windows 7-et. Az a gond van, hogy akármelyik rendszer is van rajta, jelenleg nem hajlandó elindulni az eredeti XP-s rendszerű winchester nélkül, mert akkor "System disk read failure"-t ír ki. Mielőtt a 10-et felraknám, szeretném ismét kettéválasztani a kettőt, ennek mi a menete?

2018. márc. 5. 22:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet félreértettem a leírást, de hátha nem.


A telepítést megelőzően kösd ki azt a merevlemezt, amire NEM szeretnéd tenni a rendszert. Így a telepítő ugyanúgy el fog indulni, de nem fogja megtalálni a másik rendszert, és annak MBR-jét. A telepítés végeztével (mikor már a telepített operációs rendszer asztalán vagy) kösd vissza a másik merevlemezt, és kész is.

2018. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
abban az esetben nem hajlandó semmit csinálni úgyszintén, esetleg majd megpróbálom a CD-ről valós bootolást, hátha, de ha önmagában elindítom a telepítésre váró merevlemezt, akkor írja ki a hibát
2018. márc. 6. 01:07
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Önmagába ne indítsd, míg nem csináltál újratelepítést, mert 100%, hogy nem fog menni.
2018. márc. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
de ha újratelepítem, ugyanúgy együtt lesz a kettő, nem? (bocsi, nem nagyon értek ezekhez, egy Windows-t fel tudok rakni, de ilyen gondokat nem nagyon tudok megoldani)
2018. márc. 6. 07:51
 5/30 anonim ***** válasza:
A lemezről vagy usbről bootolva kell telepíteni, tiszta telepítést kell csinálni, a frissítés az általad is említett gondokat okozhatja.
2018. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
na ezt majd otthon kipróbálom, jelentkezek majd hogy mi a helyzet, addig is köszönöm :)
2018. márc. 6. 10:04
 7/30 AntZ ***** válasza:
100%
Azon a hdd-én van a w10 (vagy a w7) boot partíciója, amin az xp lakik. Ezért nem indul a w10 (vagy w7) az xp-és hdd nélkül. Tehát, vedd ki a xp-és hdd-ét, amikor a másik rendszert telepíted, még véletlenül se lássa az újabb windows telepítője.
2018. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Megpróbálom lesarkítva elmagyarázni, mi is a helyzet.


Mikor telepítesz egy operációs rendszert, akkor az nem csak egy helyre, egy maghajtóra telepszik. Van egy, amit te is látsz és használsz, ezt jellemzően C:-vel jelöli a rendszer számodra. Ez önmagában haszontalan, mivel a számítógépednek így még fogalma sincs arról, hogy neked ott van egy operációs rendszered, és azt sem tudja, hogy kell azt elindítani. Viszont van egy másik része is a rendszernek, amit nevezhetünk indítórekordnak. Ez az, ami kell a te gépednek, mivel ezen keresztül tudja elindítani az operációs rendszert. Na a te esetedben ez az indítórekord egy másik merevlemezre került, amit te lekötöttél. Mit is mondtam, mi történik, ha a gép nem találja ezt az indítórekordot? Pontosan, nem fog tudni a rendszerről, és így nem is fogja elindítani azt.

2018. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
a bootolás helyének beállítottam a CD meghajtót, az XP winchestere kivéve, mégis ugyanazt csinálja amikor telepíteni akarom, mit csinálok rosszul? :(
2018. márc. 6. 20:25
 10/30 AntZ ***** válasza:
Boot sorrend jó, amikor telepítetted az újkori windows-t? Tehát az a hdd van elsődlegesen beállítva, amire w7 van telepítve?
2018. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!