Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem elérhető a hálózati...

Mr.okos kérdése:

Nem elérhető a hálózati nyomtató, mi a baj?

Figyelt kérdés
Van egy Canon MG 2950 hálózati (WiFi) nyomtató, de egyik itthoni gépről sem érhető el (nem lehet nyomtatni és scanelni). A router wifi beállításainál is azt jelzi, hogy "Offilne". Ha "Ping"-elni akarom azt írja "a célállomás elérhetetlen". Pedig mindent a leírás szerint csináltam (WPS mód). Eddig működött, ma viszont nem. Mi lehet a hiba oka, hogy tudnám megoldani?

2018. febr. 13. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor és minek hatására kezdődött a probléma?

Ha nem oldódik meg, ethernet kábellel be tudod dugni a router-be? (ekkor elképzelhető, hogy újra kell telepíteni a driver-eket)...

Valami canon utility-t adtak hozzá, ez látja a hálózaton, illetve mutatja: hol, milyen IP-n érhető el a nyomtató?

2018. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom minek a hatására, de a Canon keresője (Canon IJ Network Tool) észleli, de állapotnak "nem található" ezt írja.
2018. febr. 13. 15:39
 3/8 A kérdező kommentje:
A nyomtató hálózati adatait kinyomtatva, kiderül az IP és a MAC Address is, így tudtam pingelni
2018. febr. 13. 15:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor dhcp-n kapja az ip-t. Tedd fix ip-re mert így ahányszor megújúl annyiszor kell ezt eljatszanod
2018. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És azt hogy tudnám megtenni?
2018. febr. 13. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgyhogy a routerben a nyomtató mac címét hozzákötöd egy általad választott fix ip címhez ( pl azt a címet adod meg amivel jelen pillanatban is rendelkezik a nyomtató )
2018. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez megtörtént, a MAC címhez hozzárendeltem a fix IP-t. Kéne valaminek változnia?
2018. febr. 13. 16:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Mellékesen jelez egy online eszközt a router ami nem tudom milyen eszköz, de nagyon hasonló a MAC címe a nyomtatóéhoz (az utolsó 3 tag megegyezik). Nem tudom mi lehet ez.
2018. febr. 13. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!