Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az hogy a videókárty...

FamiR kérdése:

Miért van az hogy a videókártyák 2-3 nap alatt kb 6000 ft-ot drágultak?

Figyelt kérdés

1-2 héten belül szerettem volna hardvereket venni hogy összerakjak egy számítógépet.Egy hónapja stagnáltak az árak,össze is gyűjtöttem hogy mit akarok majd megvenni.Erre azt látom hogy 2-3 nap alatt a videókártyák amiket kinéztem (2 közül az egyiket szerettem volna),az olcsóbb 48 ezerről 54 ezerre,a másik meg 50 ezerről 54 ezerre drágult.

Ez a drágulás pár napon belül leállhat?Az az 50 k is épphogy belefért úgyhogy majdnem szívonfarktust kaptam amikor megláttam a drágulást.



2017. jún. 26. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Már több kérdésnél is leírták, hogy az Ethernum, vagy a BitCoin bányászat miatt van. Nem szeretném részletezni, ha nagyon érdekel beírod google-be és utánaolvasol.
2017. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ideig még biztosan nem lesz árcsökkenés.

Sajnos ez van, a bányászok felvásárolják az RX 470/480/570/580-as kártyákat és már a gtx 1070-et is elég rendesen... Ez megy hetek óta, így azok a vásárlók is akik RX-et vennének rákényszerülnek a gtx 1050ti-ra, gtx 1060-ra, amiből így szintén készlethiány alakul ki egyes boltokban... így kénytelenek drágábban adni, mert így is meg fogják venni, mert akinek nincs gtx 1080-ra pénze, annak nem igazán van más lehetősége, minthogy megvegye túlárazottan is a kártyákat. (RX 460-tól egészen gtx 1070-es kategóriáig mentek fel a videokártyák árai...)

Bár azt olvastam a FB-on, hogy azt az infót kapta valaki valakitől, hogy július közepére/végére nagy készlettel készülnek RX kártyákkal az európai piacra, bár szerintem ez nem fog azonnali árcsökkenést eredményezni...

2017. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ismerős által nagyker áron szeretném beszerezni.Számíthatok arra h így max 50 ezret kell fizetnem?(csak az fér bele a keretbe)
2017. jún. 26. 12:56
 4/8 A kérdező kommentje:
(mar hetekkel ezelott a gtx 1050 ti-t neztem ki,szoval arrol beszelek)
2017. jún. 26. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyker áron meg tudod venni 50.000Ft alatt is. Viszont használt kártyába nem is gondolkodtál? Én egy GTX960-at vettem 35.000Ft-ért, és ez nagyjából egy szinten van a 1050Ti-al, csak minimálisan gyengébb és kicsivel több áramot fogyaszt. Erre is volt még 2 év garancia. Ki lehet fogni használtan is jókat, amin van több év garancia és így sokkal olcsóbban kijössz.
2017. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Használtan max gtx 970-ben gondolkodtam,de azt meg már csak 50 ezer felett aruljak hasznaltan.1050 ti alá nem akarok adni,mivel szeretnék egy olyan gépet összerakni ami manapság közepes gépnek felel meg,már csak azért is mert jelenleg egy 2008 as konfigom van,ami valljuk be,már netezésre sem jó.
2017. jún. 26. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a 960-al simán játszok Ultra vagy High beállításokon mai játékokkal. Witcher 3, ME:Andromeda, DOOM 2016, stb..

Igaz, hogy csak 1366x768-as felbontású a monitorom. Egyébként használtan is lehet venni 1050Ti-t ha már erről van szó és ha van hozzá garancia akkor hátrányod se lesz belőle. Persze jobb az új, de ha olyan árkülönbség van köztük akkor érdemesebb a használt. De mint már írtad meg tudod venni nagyker áron + van rá 50.000Ft-od, szóval vedd meg használtan, mivel kijön a keretedből. Ha még javasolhatom és kijön 50.000Ft-ból akkor Asus Strix-et vegyél, mert nagyon jó a hűtése, ha nem akkor a Gigabyte hűtése is nagyon jó és az Asus-al ellentétben olcsóbb szokott lenni.

2017. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...vedd meg újonnan.* Bocsi nem olvastam át amit írtam, csak miután elküldtem.
2017. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!