Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor lesznek rx 470/570,480/5...

Mikor lesznek rx 470/570,480/580 videókártyák újra elérhetőek itthon?

Figyelt kérdés

Olyan jövő hónap közepe fele szerettem volna venni egy rx 8gb-os videókártyát 75 ezer ft körüli árban és az elmúlt pár hétben vettem csak észre hogy sehol nem kapható.


Gtx 1060-at meg nem akarok venni mert egyrészt 85e fölött lehet csak kapni azt azért az rx-ek sokkal olcsóbbak voltak több vram-al(ami nálam azért fontos), másrészt a legújabb amd driverekkel az rx 480 legtöbb esetben már jobb mint a gtx 1060.


2017. jún. 15. 10:31
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Majd ha lecseng a bányászkorszak. Például jelenleg az ethereumé.
2017. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést de nem értem mit értesz ezalatt. /:
2017. jún. 15. 19:16
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Bitcoinról biztosan hallottál már. Ez egy "virtuális" pénz, amit számítógépekkel állítanak elő. Ezt az előállítást hívják bányászatnak, és leginkább a videokártyák alkalmasak arra az eljárásra (hash), amire szükség van a "bányászathoz". Az Ethereum is egy ilyen. Nem olyan rég (1-2 hónapja) kezdték felkapni, és kiderült, hogy az AMD új kártyái (RX5xx sorozat) nagyon költséghatékonyak a bányászatban. De mivel ezek nem mások, mint az Rx 470/480 kicsit tuningolt változatai, így azok is jók benne. A költséghatékonyság azt jelenti, hogy hamar kibányásszák azt a mennyiségű pénzt, amibe kerülnek. Még a jóval magasabb árukat is. Ezért szinte eltűntek ezek a kártyák a boltokból.

De előbb-utóbb nehezebb lesz a bányászat, úgymond fogy a bányászható egység. Na akkor lesznek újra ezek a kártyák. Sajnos nem tudni mikor. Még csak azt sem, hogy 1 hét, 1 hónap, 1 év...

2017. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!