Ez a konfiguráció megérné a pénzét? Érdemes elkülönítsek ennyi pénzt ezekre, v. hasonló teljesítmény összehozható a felhasználásra olcsóbban is?
Asztali számítógépem utoljára a Pentium II-Pentium IV-es korszakban volt. (legalábbis utolsó saját asztali gépem P2-es volt, utolsó családi asztali gép P4-es)
Azóta amin dolgoztam, mint laptop v. notebook volt. Ezt a korszakot is már lassan megunom. Szüleim sokszor fogtak ki rossz konstrukciókat (én sokáig nem szólhattam bele), ilyen nagy integráltsággal, mint ami laptopoknál van, szerintem nem jó. Nem bővíthető, nem lehet belelátni a dolgokba, a "motorháztető" alá...
Emiatt nagyon el is maradtam tudásban az új dolgokat illetően, sok mindennel már nem vagyok tisztában (pl. CPU-ba integrált GPU, alaplapméretek, stb.).
Most alakítom ki a műhelyemet, kellene oda egy PC. Ott már mindenképpen asztali gépet szeretnék. Szeretném, hogy !bővíthető! legyen, némileg időtálló. Hűtésével se legyen nagy gond, s matematikai programokhoz, ill. programozáshoz nyújtani tudja a megfelelő teljesítményt.
Barátom megpróbált 100.000-ből megvehető gépet összehozni... sajnos kicsivel több lett neki, azt írta, ez alá nem igazán akar lemenni:
Az SSD-t már elméletben levettem a listáról, amíg van merevlemezem, és a fájlműveletek lassúsága nem zavar, addig nem akarok SSD-re költeni.
Viszont a többivel nem jutok dűlőre.
Pl. számomra furcsa, hogy az alaplap ennyibe kerül, plusz furcsa, hogy a standard méretű alaplapok ennek a kétszeresébe, vagy több mint a kétszeresébe kerülnek.
Emellett érdekelne az is, nem érné-e meg Intel helyett inkább AMD-t választani? Nem lenne-e úgy olcsóbb az alaplap is, meg a CPU is, esetlegesen majdnem ugyanazért a teljesítményért is? (révén, vannak, akik nagyon az AMD-t pártolják)
Játékra és filmnézésre egyáltalán nem szeretném használni a gépet. Filmszerkesztésre és grafikai tervezésre se igazán.
Legfőképpen programozásra szeretném használni, főleg matematikai vonatkozásban, ill. olyan programokat használni, amik alap matematikai utasításkészleteket használnak, de nagyon sokat, sűrűn, ill. nagy adatmennyiségeken (így sokszor sok operatív memória is kell hozzájuk).
Ki mit ajánlana?
Hát egy H110-es alaplap semmiképp se ér meg közel 25 ezret. Alapból egy BIOS frissítésel kellene kezdeni, hogy támogassa a Kaby-Lake CPU-kat, amit a barátod összerakott. Ezek az alaplapok még a Skylake (előző generáció idején készültek).
Aztán az efeletti kategória a B150 és B250
Ennyiért már kapni, B250-et aminél nem kell frissíteni a BIOS-t.l és picit felszereltebb alaplap, pl támogajta az M.2 SSD-ket is.
Alapnak pl:
Gigabyte B250M-DS3H
Processzor maradhat, bár igazából egy Intel Pentium G4560 se marad el ettől olyan sokban teljesítményben, viszont az 20K alatt van, annak sokkal jobb az ár/érték aránya.
A memória okés, az SSD... Ha telik rá, akkor sokkal jobb lenne egy M.2-es csatlakozós és támogatja az NVMe SSD-ket is, viszont az NVMe-s 20K környékén kezdődik egy 120 gigás, M.2-es van olcsóbban is.
A tápegység elég gagyi amit ajánlott, nem hulladék kategória, de nem is ajánlott vétel. Felesleges a 600W-os és később is felesleges lesz számodra. Bőven elegendő egy 400W-os amiből ennyiért jóval minőségibb tápegységeket lehet venni.
Ezek közül válogass, amelyik szimpatikus:
Corsair CX430M 430W
Corsair CX450M 450W
Enermax MaxPro 400W
XFX Pro 450W
be quiet! Pure Power 10 300W
be quiet! Pure Power 10 350W
be quiet! Pure Power 10 400W
be quiet! System Power 8 400W
Fractal Design Integra M 450W
Legmagasabb minőséget ezek közül a Pure Power 10 képviseli, a 400W-ost ajánlanám belőle, ezt követi az Integra M. Ha ezeknek az árát sokallod, akkor a többi is gond nélkül kiszolgálná a gépet, gazdaságosabban, mint az a 600-as.
A Pure Power 10 400w-ra nyugodt szívvel ráköthetnél akár egy gtx 1080-at is, a többi is elbírná, de azokra inkább ne...
Szóval ilyen tápok mellé vehetnél akár gtx 1070-et is, ha később netán előjönne a gamer vénád. :D
A DVD írót feleslegesnek tartom.
Az ilyen olcsó processzorhűtőt is, mert alig tud többet egy gyárinál...
Akkor már minimum egy toronyhűtő ha akarsz rá venni(bár felesleges). Pasztát sem kell venned, van gyárilag a processzorhűtőkön. Vagx ha már vennél ebből is 2-3K-s kategóriánál kellene nézegetni, hogy a gyári pasztától jobb legyen.
A gépház okés, bár egy Zalman Z1 Neo jobb lenne... :D
2 sata kábel? (Alapból 2-t adnak az alaplaphoz)
Én ezeken váltoutatnék, szóval a memórián kívül szinte mindenen.
Az AMD már jó ár/érték arányú processzorokat gyárt. Annyi probléma van, hogy sok-sok évig eléggé le voltak már maradva az Intellel szemben és idén tavasszal jelent meg a Ryzen széria ami hozta is a várt áttörést, nagyon jól sikerültek, viszont EGYELŐRE nem ebben az árkategóriában. Majd a Ryzen 3 jön pár hónapon belül 30-40K környékén, jelenleg csak a Ryzen 5 (50K-nál kezdődik) és 7-et adták ki. Másik hátránya lenne, hogy nem tartalmaznak integrált videokártyát, így abban az esetben még arra is kellene költeni. (Vannak AMD-s 4 magos olcsó procik, amikben van integrálva, de azokat már nem éri meg megvenni.)
ÁÁááááh!! KÖSZÖNÖM!
Ezekre az infókra vártam!
Nekiállok egyeztetni....
"ha később netán előjönne a gamer vénád. :D"
Olyan a büdös retkes életbe nem lesz itt már... =( Munka van kifulladásig. (És olyan munka, amit egyre kevésbé szeretek csinálni, s egyre több a sikertelenség benne.)
Pill! MÉG EGY FONTOS KÉRDÉSEM LENNE!
Miért érdemes a DDR4-es memóriánál maradni? Nem olcsóbb a DDR3?
A memória sebessége TELJESEN MINDEGY!
Ugyanis amikor valóban sok memóriát használnék, azt olyan programokkal használnám, amik valóban sok operatív memóriát igényelnek - virtuális memóriát nem tudják arra használni, mert úgy lettek megírva -, viszont így-is-úgy-is nagyon lassúak.
Tehát nekem a memória sebessége teljesen mindegy, mert nem is nagyon használnám ki (játék, valósidejű programok (többségében) : !ZERO!, nuku, ilyen hülyeségre, luxusra nincs időm) , csak a memória kapacitása az, ami számít!
Köszönöm előre is!
De igen a DDR3 picivel olcsóbb, és nagy különbség a hétköznapi használatban nem igazán van.
Viszont a DDR4-et szükségszerű használni, mert a legújabb generációs processzorok nem támogatják már a DDR3-at.
Értem ezalatt az AMD Ryzent és az Intel jelenlegi legújabb generációs Kaby Lake sem, és a jövőben megjelenő processzorok sem fogják már támogatni a DDR3-at.
A Kaby Lake-et megelőző Skylake Intel procik még támogatták a DDR3-at, de ott is inkább DDR4-et volt ajánlott venni, mert az 1,5V-on üzemelő DDR3-as RAM-ok (nagyrészük 1,5V-on megy a DDr3-nak) mellett veszélyes volt Skylake-et használni.
Szóval lényegében azért érdemes most DDR4-re építeni, mert az új processzorok nem támogatják a DDR3-at, régi processzorra meg nem éri meg építeni, mert nem jelentősen olcsóbb egy régebbi i5, mégis kevesebbet tud.
Jelen esetben ebben az árkategóriában a régebbi processzorok pedig labdába nem rúgnak, ha egy Intel Pentium G4560-at nézünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!