Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van az hogy a photoshop-...

Mitől van az hogy a photoshop-ban mikor egy fotót kicsinyítek, átméretezéssel, akkor romlik a kép minősége?

Figyelt kérdés
Hogy kell úgy kicsinyíteni hogy megmaradjon a részletgazdagság?

2017. márc. 26. 18:52
 1/7 Hominida ***** válasza:
Sehogy. A képméret csökkenése a képben tárolt pixelek számának csökkentését jelenti. Vannak jobb és rosszabb méretezési algoritmusok, de a részleteket semmi sem fogja úgy megőrizni, mint az eredeti kép.
2017. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem, ha kicsinyítesz attól még a részletesség megmaradhat, ez csak a vektoros képeknél igaz akkor...

nagyon nem akarnám lekicsinyíteni, a jelenlegi kép egyharmadára szeretném összehúzni, több képet szeretnék egy bizonyos méretre tenni de nagyon pixeles lesz ahogy lekicsinyítem... :( nincs semmi megoldás akkor erre?

2017. márc. 26. 20:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Az megoldás ha az eredeti képméretet állítom kisebbre, és úgy csinálok képet? Akkor részletes lesz?
2017. márc. 26. 20:36
 4/7 Hominida ***** válasza:

Sajnos nem értem az utóbbi kérdésedet.


De ha példul egy weboldalra akarod a kicsinyített képet kitenni, akkor megteheted, hogy az eredeti képet illeszted be, de kicsinyített megjelenésre állítva. Ha a képet valaki megnyitja vagy magának lementi, akkor az eredeti méretet kapja.


Nincsenek trükkök. Ha kimented a képet kevesebb pixelnyi méretben, akkor a legfinomabb részletek elvesznek, ennyi. A tévésorozatok bűvészmutatványai a tetoválás kinagyításával a térfigyelő képéből, meg az effélék csak butácska mesék, a varázspálca modern változatai.


Ha nem akarod a részleteket végleg elveszíteni, akkor az eredeti képet ne töröld. Szükség esetén előkotorhatod, és ismét dolgozhatsz belőle.


A képfájl mentésének azért vannak súlyossági fokozatai. Ha az a cél, hogy a meglevő kicsinyített képből ne vesszen el több részlet, akkor veszteségmentes tömörítéses formátumba kell menteni (PNG, TIF stb.). Veszteséges tömörítésnél (pl. JPG) a tömörítési mutatót jó minőségre állítva valamivel kevesebb részlet vész el.

2017. márc. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy mekkora és milyen tartalmú képet akarsz kicsinyíteni, milyen kicsire?

Ha fotóról van szó, akkor nyugodtam kicsinyítheted (főleg ps-ban), nem fogja elrontani. Ha rajzot, vagy eredetileg vektoros, vonalas, éles határvonalas képet, esetleg szöveget tartalmazót akarsz, ott lehetnek gondok. A ps méretezési ablakában (Ctrl+Alt+I), az újraszámítás (resample) lenyíló menü által felajánlott lehetőségeket is próbáld ki, megéri, mivel elég nagy végeredménybeli különbségeket tud produkálni.

2017. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A webre való megjelenéssel kapcsolatban, kiegészítem az előző mondandómat:

Az nem jó megoldás, hogy teljes méretű képet szúrsz be a weboldalba és azt kicsinyíti a kód, mert lassítja a weboldalt, mivel betölti mindig a teljes képet (persze nem mindegy milyen weblapra, mert pl.: A wordpress is megcsinálja autómatikusan a képek fizikai méretezését.)

Ha webre mentesz, akkor még a ps-al használhatod a mentés webre lehetőséget (Ctrl+Alt+Shift+S), itt lehet játszani a méretezési és minőségbeállítási értékekkel, és rögtön látod a végeredményt is.

2017. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ahogy írták, a kép formátumok képpontok helyzetét és színét tárolják. ha csökkented a felbontást, akkor a kép egészéhez viszonyítva megnőnek a képpontok, tehát pixelesebb lesz a kép.

ráadásul a tömörítés tovább rontja a helyzetet, mert a helytakarékosság érdekében a legtöbb képnél nem minden egyes képpontot tárol a kép, hanem az egymás melletti nagyon hasonlókat egyszerűsítve egyformaként kezeli. így nem az van a képben, hogy itt egy fekete, mellette egy árnyalattal világosabb, mellette egy még egy árnyalattal világosabb, hanem elmenti, hogy itt van egymás mellett három fekete. így kevesebb helyet foglal, de nem olyan részletgazdag a kép. ha még a felbontást is csökkented, akkor mindkét hatás érvényesülhet. ebből származik a vicc: "mi egy nagy fekete négyzet valójában? nagyon vacak felbontású piros kör"


a vektoros formátumok nem képpontonként tárolják a képi információt, hanem vektorokkal írják le az alakzatokat. a vektoroknak irányai és arányai vannak, így egy vektoros ábránál mindegy, hogy mekkorára nagyítod, kicsinyíted, vagy hogyan torzítod az alakzatot, mert a részletgazdagsága semmit sem fog változni egészen addig, amíg az eredeti vektoros formátumban van. amint a vektoros formátumból képformátumba mented, rögtön átszámolódik a vektoros információ egy az adott felbontásnak megfelelő részletgazdagságú képre és onnantól a méretezéssel ugyanúgy pixelesedni fog az eredetilet vektoros alakzatod is.

2017. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!