2 routerre össze lehet kapcsolni wi-fi-n keresztül, hogy nagyobb legyen a lefedettség?
A kérdésem az lenne, hogy van egy TP-LINK TL-WR841N és egy Tenda F303 routerem jelenleg az interneten a TP-LINK van bekötve!
És nem tudom hogy ilyen lehet-e egyáltalán csinálni vagy legalább is a fent felsorolt eszközökkel olyat, hogy pl a Tenda routert bedugtam egy helyiséggel arrébb ahol még van jel és akkor az befogná a TP-LINK wi-fi jelét és akkor ott a Tenda routert is tudna úgy szórni az a netet amit pl az hálózatra kötött router is!
Egyébként nem vagyok informatikus de ha valaki elmagyarázza, hogy hogyan lehetséges ez a feltételezés, akkor meg tudom csinálni ugyan is a jelenlegi hálózatot is én állítottam be a routerek együtt csak ilyet még nem csináltam, de ha lehetséges és valaki leírja akkor valószínűleg még tudom csinálni, persze ha a fent említett 2 router egyáltalán képek-e ilyenekre?
Konkrétan ez nem oldható meg. Viszont ugyanezt el tudod érni, úgy, hogy a TP-Linket és a Tendát összekötöd LAN kábellel, így mindkettő tudja osztani a netet.
Amúgy nem neked ment tönkre a Tenda routered?
0. Kösd össze a Tenda egyik LAN portját a számítógéppel.
1. A Tenda-router LAN oldali IP-címét állítsd a TP-Link LAN oldali IP-címtartományán belülire, de legyen a TP-Link DHCP-tartományán kívül.
Tehát ha a TP-Link IP-címe 192.168.0.1, DHCP-tartománya: 192.168.0.100 - 192.168.0.254, akkor a Tenda LAN oldali IP-címe legyen például 192.168.0.2.
2. A Tenda vezetéknélküli interfészének azonosítója (SSID) és WPA-kulcsa egyezzen meg a TP-linkével, de legyenek más csatornán/frekvencián.
3. A Tenda DHCP-szerverét kapcsold ki.
4. Legvégül kösd össze a Tenda egyik LAN portját a TP-Link egyik LAN-portjával.
A TP-Link oldalán is leírják ezt:
HXC egyébként igen én írtam ki azt, hogy tönkrement elvileg az hittem, hogy az a baj, viszont azóta eltelt 3 nap és semmilyen hibát nem produkált azóta, nem tudom egyébként mi volt a baj hogy folyamatosan szakadozott, viszont azóta megvettem a TP-LINK tt is és most az van rajta de már nem viszem vissza biztos ami biztos, és így gondoltam, arra, hogy talán ki lehetne, bővíteni, a lefedettséget, a másik routerrel persze kábel nélkül wi-fi vél, de ha így nem lehetséges akkor inkább felejtős, mért én nem akarok kábeleket hercehurcálni!
Csak kiváncsi voltam, hogy lehet-e ilyet, mert némelyik oldalon azt írják, hogy lehet bizonyos routerekkel amelyek képesek valami édes bridge vagy valami hasonlóra azt nem tudom, hogy a kettő közül ez valamelyik is képes lenne-e rá de kétlem, amúgy köszi!
Kábel nélkül is megoldható,
csak nem lesz olyan stabíl a kapcsolat, mert a második routernek egyszerre kell foglalkoznia a távoli, gyenge jelű routerrel és a erős jelű közeli klienssel - ez pedig sávszélesség-gondokhoz vezethet.
Jó értem köszönöm, majd megpróbálom, hátha veszteni valóm nincs ha esetleg nem lesz jó akkor vissza csinálom és kész!
Egyébként gondoltam, hogy lehet ilyen csinálni mert olvasgattak erről ezt azt de ha így nem jó, akkor sehogy nem mert én kábellel, nem akarok vacakolni a két router között jó, biztos, hogy úgy stabil lenne a jel!
Amúgy egyébként én már hallottam olyan wi-fi-n jelentősítőről is amit csak a konnektorba kell bedugni és akkor úgy szórja a jelet a kapott routert ők amihez hozzá van csatlakoztatva, nem tudom hogy ez milyen itt is elég megosztó akkor a vélemények bár szerintem az ugyan az lehet amit én akartam csinálni 2 routerrel vagy tévedek?
"az ugyan az lehet amit én akartam csinálni 2 routerrel vagy tévedek?"
A konnektorba dugós eszköz úgynevezett Power Line Adapter, vagyis az egyik adapter a routertől UTP kábelen érkező jelet továbbítja a 230 V-os hálózati kábelen aát a másik adapterhez, mely utóbbihoz kapcsolódhatnak hozzá a kliensek akár vezeték nélkül, akár UTP kábelen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!