CAD munkaállomás konfiguráció?
Quadro kártyákat nem otthoni munkaállomásokhoz találták ki, hanem olyan helyekre, ahol a tévedés kritikus. Ha kevés egy 1080, akkor ne quadrot vegyél, hanem az áráért cserébe inkább 4db 1080-t. Xeon ugyanez, ECC memóriára nincs szükség otthonra, csak akkor, ha vannak felesleges millióid, amit kidobhatsz az ablakon. Más kérdés, hogy pl légirányításnál mennyire fontos az, hogy leáll-e a rendszer egy hardveres hiba miatt, de te nem ilyenekkel fogsz foglalkozni.
Asrock X99 Taichi
Intel Core i7-6800K
G.Skill Ripjaws V 4x8GB DDR4 3400MHz
Zotac GTX1050 Ti 4GB OC
Samsung 500GB 850 EVO Basic
Western Digital 6TB EFRX
Be Quiet! 550W Dark Power Pro 11
NZXT Source 340 W1
NZXT Kraken X61
Fontos leszögezni, hogy elsődlegesen processzorra van szükséged cadhoz, nem videokártyára. Persze mivel nem írtad, hogy mekkora tárhelyre lenne szükséged, ezért szándékosan nagyobbat raktam bele. Ha szükségesnek találod, akkor megcsonkíthatod azokat azért cserébe, hogy beleférjen a keretbe egy 1070.
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Azt tudnod kell, hogy ezek az i7 procik gyárilag a TDP miatt alacsony órajelre vannak beállítva, tehát ha nem tuningolsz, akkor kb. egy i7-7700K procival is jobban jársz a magasabb órajelek miatt (s1151), ár/értékben legalábbis sokkal.
Vízhűtésnek a Be Quiet Silent Loop-ot tenném inkább 2x140mm 50k (400W TDP), az maxon is csendes, vagy 220W TDP-ig ott a Be Quiet Dark Rock TF ami csak 25k és szintén csendes, vrm-et is hűti.
(kérdés, hogy az X99 prociknál érhet-e valamit a DELID?, akár érdemes lehet)
Ha már van M.2, akkor lehet inkább 80k-ért a Samsung 960 Evo 500GB SSD-t tenném, az SSD viszonylatban is gyors, HDD szerintem is felesleges, csak nem írta.
Ilyen gépbe valóban GTX-1070 8GB illene.
Nem kell a szavakon lovagolni.
Ha az alkalmazás profitál a GPU számítási teljesítményéből vagy a gyors vram-ból, akkor egy 5-600ezres gépbe igenis illik egy GTX-1070 8GB, ami 130k, 23-25%.
A hardveres gyorsítást melyik nem támogatja?
Ha 3D-ben modellez akkor meg a vram-ból sokkal gyorsabban dolgozik.
Mint írtam, ha nem tuningolsz, akkor a 7700K jobb választás, közel olyan erős.
De most már egyik sem, 2 hét és megjelenik az AMD RYZEN, lesznek 8/16-os procik épeszű áron, DDR4 támogatás, szóval mindenképp abból, ha egy szálon gyengébb is lesz az INTEL-nél, összes szálon biztos hogy erős lesz a programok meg abból tudnak profitálni.
2011v3 helyett pedig lesz 3-4 hónapon belül 2066 foglalat.
Az 5820K a 6800K elődje, 5-10%-al gyengébb, ezt kalkuláld bele az összehasonlításba, sajnos a 6800K nem szerepel az adatbázisban még.
Proci kérdés rendben van. Viszont meginogtam a videokártya témában. Minél jobban beleásom magam annál inkább az szűrődik le hogy a quadro kártyák 3D tervezői környezetben akár 10-20-szor gyorsabbak mint a jóval nagyobb teljesítményű gamer kártáyák. Nvidia oldalán találtam is példát. [link] (második video) Ha megnézünk egy natív tesztet viszont ez az eredmény: [link]
A titok szerintem a spec driverekben rejlik ami a Qadrohoz társul, adott felhasználói felülethez. A fene se tudja. Tegnap haverom elhozta a gépét amiben egy quadro 4000M csücsül az enyémben otthon meg egy GTX660. A proci mindkettőbe ugyanaz az i5 ramot meg kölcsönöztem hogy azonos mennyiség legyen benne. Első ránézésre semmi különbség nem volt. Aztán jöttek a nagy összeállítások és az enyém csak akkor tudta elfogatni a szerszámot amikor kikapcsoltam a kettős megvilágítást. (ez kb olyan mintha kikapcsolnám a játékokban az árnyékokat, csak ép ez annak ellenkezője. Minden felületet minden perspektívában megvilágít hogy ne legyenek sötét nem jól látható tónusok) A haveromé akadás nélkül zoomolt, forgatott, pont úgy mintha csak egy alkatrész lenne megjelenítve. Azt reméltem hogy max abban lehet különbség hogy az ívek körök kicsit torzan pontatlanabbul jelennek meg a gamer kártyán de ezen meglepődtem. A teszt pedig ezt mutja:
Tuti hogy az indított Benchmark-ok játékokhoz íródtak és ez ad rossz képet. Kerestem de nem találtam olyan tesztet amivel graf. környezetben végezne számításokat és annak tükrében lehetne összehasonlítani a kártyákat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!