Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység vásárlásnál mire...

Tápegység vásárlásnál mire figyeljek?

Figyelt kérdés

A mostani tápegységem egy 650 wattos hkc v-power v-650. A gép terhelt állapotban viszont nagyon instabli, mivel a winchesternek nem jut elég áram, teszteltem minden komponenst külön, nem hibás egyik se, winchesterek tökéletesek. Így gondolom a tápegység kevés. A gépem kb. 250 wattot fogyaszt, és mégsem elég neki ez a táp, így a coolermaster oladlán ( [link] megnéztem, mit ajánlanak. Egy 500 wattos tápot ajánlott az oldal, ami a Cooler Master B500. Ami érdekes nekem, hogy ez a táp a 3.3 voltos és az 5 voltos szálon kevesebb ampert ad le, mint a jelenlegi, de a +12-es szálon jóval többet.

Szerintetek elég lenne az az 500-as táp a 12-es szálon nagyobb teljesítménnyel? Egyáltalán mi befolyásolja jobban a winchestert?



2017. jan. 28. 13:51
 1/7 MGéza ***** válasza:
Hát azt mindenképp cserélném, mivel egy veszélyes, védelemhiányos kacat. De ne pont CM-re mert az "márka". Írd le inkább milyen konfighoz kéne, úgy jobban tudnánk ajánlani.
2017. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

B széria nem annyira borzalmas, végülis ha nincs pénz jobbra, akkor az jó lesz. De látatlanban megmondom, hogy a B400 is elég lesz neked.


A merevlemez kapcsán az állapotát leginkább a tápegység feszültségszabályozása befolyásolja, mert a HKC egy olyan ergya tápegység, hogy 12V ágon 9-18V között csúszkál. Ami nem egészséges. Egyébként tökmindegy, hogy a dobozra mennyi wattot írnak, úgy is tudjuk, hogy az semmit nem jelent. Teszteket kell nézni.

2017. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a dobozt kell nézni, hanem a táblázatot, abból több minden kiderül. Egyébként van valami gyenge védelem a hkc-ban is, ami annyit tesz, hogy túláram esetén a gépet nem süti meg. Ezt tapasztalatból mondom, már volt dolgom trafóhiba miatt túlfeszültséggel, sok mindent kisütött de a gépet nem :D Viszont ha nagyobb áramot húzok le a tápról akkor szinte biztos hogy ingadozik, ez tény.


A Coolermaster-t csak azért hoztam példának, mivel az ő oldalukon találtam ilyen kalkulátort, így van összehasonlítási alap. Valószínűleg fsp-t vagy ilyesmit nézek, az jóféle. Köszönöm a segítséget!

2017. jan. 28. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
A táblázat sem ér semmit, mindenki annyit ír rá, amennyit akar. Seasonic X 400W is lead gond nélkül 600W-t úgy, hogy szabványon belül maradnak az értékek. Nem feltétlenül van védelem a tápegységben, az alaplapban is szokott lenni. És még egyszer mondom, a dobozra írt dolgokat el kell felejteni.
2017. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, és milyen márkát ajánlotok? FSP, chieftek, BeQuiet megbízható, igaz? Az említett Seasonic mennyire jó?
2017. jan. 29. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a márkát kell nézni, hanem a konkrét modellt. Rengeteg gyártó csinál jó terméket, és mégtöbb rosszabbat. Továbbá nincs olyan gyártó, akinek minden termékét mindenhova lehetne ajánlani.


Ezek közül kéne nézni valamit:

Antec Earthwatts

Antec High Current Gamer

Corsair új CX (450M/550M/650M)

Enermax Triathlor ECO

Fractal Design Integra M

NZXT Hale82 v2

Seasonic S12II

Seasonic M12II

Super Flower FX Bronze

Super Flower Silver Green FX

XFX TS Bronze

EVGA SuperNOVA GQ

FSP Hydro X

Corsair CS

Cougar GX v3

XFX TS Gold

Bitfenix Fury

Super Flower Golden Green HX


Vagy ha teheted akkor ezek lennének a legjobbak:

BeQuiet! Straight Power E10

Cooler Master VS

Cooler Master V

Corsair Vengeance

Corsair TX-M

Enermax Revolution X't II

Enermax Revolution 87+

EVGA SuperNOVA GS

Fractal Design Edison M

FSP Hydro G

NZXT Hale90 v2

Super Flower Golden Green

Thermaltake Toughpower DPS G

XFX XTR Gold

2017. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ejha, köszönöm, ezeket átnézegetem :D
2017. jan. 29. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!