Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép vásárlásnál mire...

Számítógép vásárlásnál mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Számítógépet szeretnék összerakni magamnak, és ehhez kérnék egy kis segítséget. Olyan cikkeket keresek, ahol szépen el van magyarázva, hogy miket kell néznem, hogy szépen működjenek együtt a dolgok. Értem ezalatt például, hogy miért jobb ha GDDR5ös a videókártya memóriája, ha nagyobb a frekvenciája a RAMnak, ha az alaplapom FSB-je kevés...tehát kicsit jobban bele szeretnék folyni a témában, de egyszerűen nem találok a témának megfelelő cikket ami így teljesen összefoglalná. Tudnátok ilyeneket linkelni, vagy leírni, hogy mik a legfontosabbak ilyen szinten?


2014. szept. 17. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég tág ez a kör, amibe bele akarsz folyni :D Nem tuti, hogy egyben van ilyen cikk.
2014. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen igen, sejtettem, hogy nem egy egyszerű dolog, épp ezért nem is tudom honnan kezdjem, és hogy ne hagyjak ki semmit :D.
2014. szept. 17. 08:49
 3/8 anonim ***** válasza:

- Először is meghatározod, hogy milyen célra szeretnél számítógépet.

- Azután eldöntöd, hogy ezt asztali, vagy hordozható eszközzel éred-e el praktikusabban.

- Kasszát csinálsz, hogy mennyi pénzed is van az egész műveletre.

- Felmész a következő oldalra [link] és olvasgatsz kicsit.

- Eldöntöd, hogy Intel, vagy AMD vonalon akarsz mozogni.

2014. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 jól írja

annyival egészíteném ki, hogy sokszor van olyan, hogy azonos teljesítményt megkapsz olcsóbban más gyártónál, illetve vannak bizonyos szériák azonos típusokon belül, amit érdemes elkerülni. Ez hatalmas utánajárást igényel.

A legegyszerűbb az lenne, hogy a #3 lépései után felteszed itt egy új kérdésnek, vagy ha van kedved összeteszel egy gépet, és kérsz róla itt véleményt vásárlás előtt.

2014. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de az az igazság, hogy OKJ-s papírral rendelkező rendszergazda vagyok, valamint most épp egyetemen is ezt tanulom, és egyszerűen ilyenről nincs szó az oktatásban, és már én szégyellem magam, hogy fogalmam nincs ilyen alap dolgokról. Úgyhogy ezért szeretnék önszorgalomból utánajárni, megtanulni, mert ez még eléggé hasznos lehet számomra.
2014. szept. 17. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a számítástechnika hardver része nem igazán érintett meg...

A prohardveren jó cikkek vannak.

2014. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaja, ott kezdtem most el olvasgatni, egyelőre szerintem belemerülök a procikba, úgy az első beépített GPU-s-tól, aztán majd látjuk, hogy mi hogy megy. Bár jobban örültem volna egy kis szakirodalomnak, amiben össze van foglalva, de akkor marad a keresgélés :).
2014. szept. 17. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Sehol sem tanítják ezeket, csak a google akadémián :) A prohardveren egy-egy új kártya, processzor, alaplap ismertetésénél sok okosságot leírnak a harverelemekkel kapcsolatban és külső hivatkozásokat is tesznek. javaslom átnyálazásra ezt az említett oldalt.
2014. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!