Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az újabb gyártású EZEX-ek...

Az újabb gyártású EZEX-ek parkoltatják a fejet?

Figyelt kérdés
Nekem egy régi van, az nem parkoltat orrba-szájba.

2016. nov. 8. 14:04
 1/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Mármint mi? Leparkolja a fejet? És azzal mi a baj?
2016. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Windowsban kapcsold ki az "energiagazdálkodási lehetőségekben" a merevlemez kikapcsolását, vagy tedd alapból teljesítmény centrikusra az energiasémát.
2016. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
A legtöbb vinyó parkolja a fejet, kivéve a teljesítmény centrikusak, Black meg ilyenek.
2016. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez lehet HDD típus függő is, mert nekem csak a green-t parkolja, a blue-t pedig nem. Ha Windows-ban kikapcsolom a "merevlemez kikapcsolása" opciót, akkor egyiket se parkoltatja. Viszont van egy WD Elements külső HDD-m is, azt kb. 5 percenként parkoltatja, hiába van kilőve Windowsban. Valszeg a firmware-be van írva, vagy nem tudom.
2016. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most megnéztem wdidle-vel, a régi, néhány éves EZEX-ben még nincs parkoltatás, a mostani, 2016-os EZEX-ben 5 percre (300s) van alapból állítva.


WD Elements-hez van külön firmware-matató program, de 5 perc a maximum, amire lehet állítani, mert kikapcsolni nem ajánlott. Ezek szerint a tiédben alapból is 5 perc, biztos régebbi az is, szerintem a mostaniaknál már 8 másodperc, mint az 2,5" 5400rpm-eseknél (legalábbis blue = green) esetén.

2016. nov. 12. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!