Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a jobb alaplap? Az...

Melyik a jobb alaplap? Az MSI-N1996, vagy az ASUS-P5LD2? Melyik milyen gyártású, melyik a megbízhatóbb? (többi lent)

Figyelt kérdés
Adott egy számítógép. ASUS P5LD2-es alaplap van benne, Intel Pentium Dual core E2180-as procival, 2 gb memóriával, 256 mb-os ASUS EAH3650 videókártyával, Samsung HD252HJ 250gigás vinyóval. Windows 7-es op rendszerrel. Az a helyzet, hogy egy ember hirdeti 45 ezerért, és ad hozzá egy msi N1996-os alaplapot is. Szerintetek megéri az árát? Vagy ez még drágább is lehetne? Mennyire "jó" ez a gép? Vagy esetleg fel lehet még jobban "turbózni"? Az alaplapok közül melyik a régebbi? Nem vagyok egy nagy hozzá értő. Köszi a válaszokat.
2014. nov. 24. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

45 ezerrrrr ???? pitit nem ocsóó


max 25 ezret kínálhatsz érte

2014. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg fel lehet még jobban "turbózni"?


NEM érdemes régi


- Intel 945G chipset

- Intel LGA775 Pentium 4 CPU

- Dupla magos CPU támogatás

- Intel Graphics Media Accelerator 950

- DDR2 667/533

2014. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 CspCsj ***** válasza:
55ezerből vadi új (alkatrészenként 2-3év garancia) 4GB memóriával, 500GB merevlemezzel, erősebb processzorral és videokártyával (AMD APU) lehet gépet összerakni.
2014. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 T/Z ***** válasza:

Az MSI N1996-os alaplap olyan régi, h 500ft-ot ér esetleg egy gyűjtőnek, de ma már semmire sem lehet használni, még egy teljes értékű Pentium 4-es processzort sem lehet belerakni.

[link]


A másik lap, az Asus P5LD2-ből viszont 7 féle is van, kellene tudni, h melyik is pontosan:

[link]


Egyébként kábé:

lap: típustól függően 3-5ezer

cpu: 3ezer

ram: 4ezer

hdd: 5ezer

táp, ház: ha nem márkás, akkor együtt 5ezer

optika: ha van, akkor 2-3ezer


Az, h fel van rakva rá egy Win7, azért nem kérhető pénz, gondolom amúgy sem eredeti.


Az alaplapba valószínűleg lehet gyorsabb processzort tenni (+5-7ezerért).

Videokártyát ki lehet cserélni gyorsabbra, (10ezertől kezdődően mondjuk 20-30ezerig, drágábbat nem érdemes venni bele)

És kell még memória is, még egy 2 gigás modul, (+ 4ezer).

Meg ha nincs a gépházban, akkor ventilátorokat, (+2ezer).


De ha 45ezerért árulják, akkor ne vedd meg, inkább mondd meg mennyit akarsz rászánni, és mire akarod használni, keresnek neked itt egy használt gépet.

2014. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Egyébként a csávó azt írta, hogy 2008ban vette 120 ezerért. Akkor ezek szerint akkoriba jó gépnek számított?
2014. nov. 24. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is akkor vettem, akkor ez egy közepesen jó konfig volt. Szerintem is 30at ér kb.
2014. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!