Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kúp alakú mikrofon vagy a...

A kúp alakú mikrofon vagy a normál alakú mikrofon a jobb? És mért?

Figyelt kérdés

Videózáshoz kell mert majdnem minden videómba már recseg a mikrofon és azért kérdezem.

A videó itt van: https://www.youtube.com/watch?v=n-5R0rUJJGU

18:17 percre ha odatekertek ott lesz a probléma.



2016. szept. 30. 20:26
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Max az 30k
2016. okt. 1. 17:46
 22/34 anonim ***** válasza:
Milyen csatlakozója legyen ? Mivel rögzíted a hangot ?
2016. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

[link]

3 ezerért lehet kapni állványt hozzá.

Szép estét !

2016. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
USB-s csatlakozásu legyen és a Videó felvevővel rögzitem a hangot (én esetembe az Nvidia ShdowPlay)
2016. okt. 1. 18:05
 25/34 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

És bocs a rossz idulatomért csak rossz napom volt és kicsit elszaladt a ló :( mindegy nem is ezzel foglalkonzzünk.

mégegyszer köszi a választ.

2016. okt. 1. 18:08
 26/34 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló.

Ha tényleg érdekelnek a mikrofonok nem árt tisztázni pár kérdést.Milyen mikrofon? nyomás szén dinamikus szalag kondenzátor.... inpedancia jelszint karakterisztika....

Ezek mind megtalálhatók az általad ismert gugliban.

A rád vonatkozó rész a videózáshoz ahogy te nevezed (mert amit te csinálsz az nagyon messze van ettől)nem igényel magasröptű mikrofont. Mint már említettem nem a mikrofonoddal van gond.Egy mikrofon vagy működik vagy nem.Létezik kontakt hiba ami okozhat HASONLÓ problémát de ez nem az.Digitális torzulást mint ami hallható a videódban 90%-ban szoftveres probléma okozza. Gyenge hardver mellett gyakori probléma a szoftveres akadozás. Egy játék futtatása mellett egy felvevő progi gyakran túllövi a legszűkebb hardver keresztmetszeteket ezáltal változó időközönként akadás torzulás látható hallható a videókban. Ezek renderelésnél hatványozottan kijönnek. A rendszertelen torzulás erre utal. Amenyiben a mikrofonoddal lenne gond akkor ezt csinálná állandóan.

Visszatérve hogy neked milyen mikrofon is kellene?.

Egy normális kondenzátor mikrofon aminek normális árnyékolt kábele/csatlakozója van és nem szed be semmi búgást sisergést... pl [link]

Erre a célra fölösleges pénzkidobás stúdió mikrofonokra pénzt kidobni de ha villogni akarsz válassz márkásat AKG Behringer Shure.... Egy alaplapi hangkártyától sokat ne várj én azért a szoftveres oldalát azért még átnyálaznám mivel hardvert nem írtál (ne is írj) azt nem vitatom.

Magán vélemény: ha a frapsot lecseréled egy igazi kamerára és videót készítesz amit esetleg komolyabb progikkal pl sony vegas vagy after effectel átdolgozod és még érdekel is valakit akkor videósnak nevezheted magad.

Addig csak számomra tucatbohóc leszel, és ezt nem sértésnek szántam hanem jó tanácsnak.

2016. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Ez az első válaszolónak írom nem tudo hogy olvastad e de én nem Frapsot irtam hanem Nvidia ShadowPlay-t írtam. A Fraps számomra egy hulladék. A másik az hogy nem használok Sony Vegast mert számomra az is hulladék. Én már Adobe Premier Pro-val dolgozok.

A mikrofonról annyit hogy nem csak videózásnál ilyen hanem videón kívül is ilyen. Az alaplap a gépbe tényleg nem annyira jó. A mikrofonról még annyit hogy én nem a legdrágább, legmenőbb mikrofonom legyen hanem az hogy külön legyen. Mert valamikor úgy videózok hogy elfelejtem lehajtani.

2016. okt. 1. 20:57
 28/34 A kérdező kommentje:
Az első válaszolonak. Tudom hogy van kontakt hiba hisz értek a gépekhez. De a probléma az hogy ezzel el is lett vive a gépem és nekik nem volt az.
2016. okt. 2. 00:08
 29/34 anonim ***** válasza:

Azért azt megjegyezném, hogy biztos hogy kell neked mikrofon ?

A videóidat átlagban megnézik 30-an, ráadásul annak a fele te magad vagy. Érdemes erre a nagy nézőszámra beruházni ? NEM ÉRDEMES.

Én is Premiere-t használok, de azt kijelenteni hogy a Sony vegas hulladék, szóval ez ostobaság. Mond azt hogy nem áll kézre, vagy nem tetszik, de nem szar. Nálamnál senki nem utálja a vegas-t, de mégis elismerem a képességeit.

Maradjunk annyiba, hogy te is mint a többi videós, azért akarsz ilyen mikrofont, mert szeretnéd jól láthatóan !belógatni! a képbe, ezzel is csatlakozva a YT. videós trendekhet.

Egy 2-3 ezer forintos fülessel többre mennél. Azt mondod hogy értesz a gépekhez. Hm. Ez érdekes. Alig tudtam belőled kibányászni hogy milyen célra, és milyen felhasználásra kellene neked ez az izé.

Majd ha a videóidon mindegyiken lesz legalább 1 ezres megtekintés, akkor érdemes megfontolni egy ilyen nagyobb beruházást. Ja hogy a haverok is rosszul hallanak Skype-on ? ÉS AKKOR MI VAN??

2016. okt. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Azért azt tegyük hozzá hogy én nem szoktam megnézni a saját videómat. Csak akkor ha még nem töltöttem fel. Mert le kell ellenőriznem hogy minden oké e. De ha Youtubra feltöltöm azt nem szoktam megnézni. Csak ha mondják hogy itt ez nem jó. akkor megnézem és ha tényleg nem jó akkor kitörlöm Kijavítom a hibát és vissza töltöm. De én nem szoktam megnézni a SAJÁT videómat.
2016. okt. 2. 10:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!