Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi gátolja meg a konzolos...

Mi gátolja meg a konzolos játékokat abban hogy PC-n fussanak?

Figyelt kérdés
Miért nem fut el egy konzolra készült játék pc-n? Hiszen a konzolok is olyan felépítésűek mint a számítógépek. Tudom hogy emulátorral megoldható, de mégis mit kell feloldania egy emulátornak? Esetleg annyi az egész hogy speciális kódon van megírva a játék, amit csak a konzol tud olvasni?

2016. szept. 24. 01:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szoftver és hardver környezet.

Konzol esetén közel azonos, játékra optimalizált...

míg PC -nél eltérő szoftver és hardver környezetre kell optimalizálni.

Emulátorok ezt egységesítik, csak nem tudják olyan hatékonyan mint ha natívan futtna.

2016. szept. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tehát akkor annyiról van szó, hogy a konzolok hardverei máshogy kommunikálnak? Hogy lehet hogy mégis PC-re jönnek ki a legszebb grafikák?
2016. szept. 24. 01:53
 3/9 2*Sü ***** válasza:

> Hiszen a konzolok is olyan felépítésűek mint a számítógépek.


Hát laikusként úgy tűnhet, de belül egészen más a helyzet. Kicsit olyan ez, hogy egy teljesen mechanikus, felhúzós, analóg (mutatós) óra nagyon hasonlít egy elemmel működő analóg órára, belülről egészen máshogy néz ki. Vagy egy mechanikus írógép nagyon hasonlít egy számítógép billentyűzethez, de az előbbit eléggé macerás rákötni egy számítógépre.


Részben a processzor utasításkészlete is más, de ez még könnyedén áthidalható. Ami nehezebb, hogy a speciális célhardver teljesen más, teljesen máshogy kell programozni, másak a képességei, lehetőségei. Egy Trabantot nehéz még tuningolással is annyira felturbózni, hogy annyit gyorsuljon, mint egy Ferrari, pedig négy kereke van mindkettőnek, van benne három pedál, meg egy kormány, sebváltó.

2016. szept. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
Miért pc-n szebbek a játékok? Mert egy konzolnál egy adott hardver képességeihez kell igazítani a játékot, ellenben a PC konfigurálható. Persze ugyanaz a játék nem feltétlenül lesz szebb mondjuk egy minimum követelmény teljesítésekor, de valószínű hogy szebb vizuális élményt fog nyújtani egy csúcskategóriás videokártyával és egy jó procival.
2016. szept. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

gyenge a konzolban a videochip ..

,de vannak konzolgépek mint pl: dell alienware alpha ott azonos a cpu és GPU mint PC-be ,az i3 ára 450usd

[link]

2016. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Viszont valamit valamiért, oké, hogy szebb PC-n, de tudja jól mindenki, hogy a legpénztárcásabb platform a PC. Amíg egy Xbox One-t megúszol 100 környékén, addig egy valamire való PC-t, amin hosszabb távon tudod élvezni a játékokat, azt biztos, hogy 200 alatt nem. És ha nulláról kezded, akkor monitort is kell venni, meg miegymást.


Én is most fogok venni majd konzolt, mert a PC-t nulláról kéne kezdenem, egy asztal nincs, ahova leülhetnék. Úgy hogy ez most biztos lenne egy 300.000 körüli mutatvány nekem, ha nem több. Mert akkor már olyat raknék össze, hogy ne kompromisszumokkal kelljen játszani, meg ne kelljen 1 év múlva cserélni, mert idő közben elavult.

2016. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, hogy foglalkozott a kérdéssel! Azon az alienware cuccon néztem egyet, nem is hallottam még róla, elég dögösen néz ki. Összefoglalva akkor a lényeg, hogy más a processzor, és máshogy vannak "összekötve" a dolgok. Ha jól tudom viszont a konzolos játékokat is PC-n írják meg, ott hogy tudják kivitelezi a félkész program futtatását tesztelés céljából?
2016. szept. 24. 15:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy többért, de a pc-t is csak egyszer kell megvenni. Ugyanúgy működik, mint a konzolon. Ott se fut ugyanúgy egy 2013-as és egy 2016-os játék. ott is egyre csúnyább és kevesebb fps-el fut. Csak annyi, hogy nincsnek videó beállitások.
2016. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az uzleti piac az ami miatt nem megy!gondolj bele ha tobb dolog kompatibilis lenne egymassal!
2016. szept. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!