Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD 5870 videókártya behelyezés...

HD 5870 videókártya behelyezéskor sípol a gép. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mitől lehet? Csak akkor sípol a gép amikor beszerelem ezt a gpu-t. Lehet az a baj, hogy nincsenek bedugva a videókártyába a power kábelek? A corsair 400cx tápnak csak egy pcie power kábele van, így csak azt dugam be. Most rendeltem új kábelt, hogy mind a kettő be legyen dugva. Ettől meg fog oldódni a probléma?

Köszi



2016. szept. 19. 13:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#7

Nem igazán tudom ezt már másképp mondani. Nem azért nem indul el mert nem tud, hanem mert a gpu mérnök nem akarja hogy azzal spammeled a fórumot hogy kikapcsol a géped játék alatt, miért nem tudnak rendes kártyát csinálni, holott csak arról van szó hogy kis csacsi módjára nem kötötted be a tápkábelt. Az új, dobozból kivett kártya ugyanezt csinálja, azok is rosszak?

2016. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Amint bekapcsolom a gépet, azonnal elkezd sípolni. Ha csökkentett módra megyek akkor megkéne szünnie a hangnak vagy mi?

Majd kifogom próbálni amint hazaérek.

2016. szept. 19. 14:03
 13/26 anonim ***** válasza:
5%

Kiegészítő táp nélkül pont ugyan úgy elkel indulnia.

Játék közben éreznéd a különbséget, mert gyengébb teljesítményt adna.

2016. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
36%

"Ha csökkentett módra megyek akkor megkéne szünnie a hangnak vagy mi?"

Nem tudsz csökkentet módba menni, mert nem indul el a gép.

Ahhoz elöbb átkéne mennie a hardver ellenörzésen, de mivel vadúl sípol, így nem fog menni.

2016. szept. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%
egy hd 5870 nem indul el tápcsatlakozó nélkül !!!! hülyeséget ne írjunk már még az én gtx 560 -as kártyám sem indul el !!!
2016. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
40%
Anno a legelső kártyám aminek kellett a plusz tápcsatalkozó egy 4830 volt. Mivel nem volt még ilyen kártyám, nem dugtam be, észre sem vettem - tudod mi történt? A gép sípolt, nem jutott el a post ig sem, nem hogy "működne, csak lassabban". És miután bedugtam? Egy driver telepítés után vadul bad company 2 ztem a következő másfél évben - de bizonyára csak velem történt ilyen.
2016. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor megvárom, hogy megérkezzen az új kábel, hátha megoldódik a baj.


Egyébként mi lehet akkor a probléma ha az msi h81m-p33 alaplapomnak az egyik ram slot-ja nem jó? Ha a cpu-hoz közelebbi slotban van ram, akkor nem indul a gép. A ramnak nincs baja, mert áttettem a másik slotba és úgy nem volt probléma. Lehet a biosban kéne valamit állitani?

2016. szept. 19. 14:10
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszi #15-ös és 16-os. Most megnyugodtam :DD

Akkor minden bizonnyal tényleg a táp kabel hiány a gond.

2016. szept. 19. 14:12
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

Én meg az Nvidia GeForce 9800 GTX -et gondnélkül használtam, míg megjött a nagyobb táp.

1 csatit se tudtam addig rákötni, és még játékok is mentek, bár kicsit laggoltak, mert kevesebb FPS -re volt képes, sőt most egy GT 710 -et használok, és simán megy 1 tápcsatival, de kihúzom ugyan úgy megy. :-)

Gondolom csak játéknál érezném a különbséget.

2016. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nekem HD4770-em volt, ami külön tápot igényelt, az se indult el anélkül. Lehet, az AMD máshogy csinálja.
2016. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!