Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD 5870 videókártya behelyezés...

HD 5870 videókártya behelyezéskor sípol a gép. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mitől lehet? Csak akkor sípol a gép amikor beszerelem ezt a gpu-t. Lehet az a baj, hogy nincsenek bedugva a videókártyába a power kábelek? A corsair 400cx tápnak csak egy pcie power kábele van, így csak azt dugam be. Most rendeltem új kábelt, hogy mind a kettő be legyen dugva. Ettől meg fog oldódni a probléma?

Köszi



2016. szept. 19. 13:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Rossz VGA... Ha nincs rajta plusz táp, max nem fog olyan teljesítményt adni.
2016. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Sípolástól függően lehet GPU, VRAM, vagy FrimWare -be piszkálás, pl. tuningolni próbálták, ha használtan vetted.
2016. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

"Lehet az a baj, hogy nincsenek bedugva a videókártyába a power kábelek? A corsair 400cx tápnak csak egy pcie power kábele van, így csak azt dugam be. Most rendeltem új kábelt, hogy mind a kettő be legyen dugva. Ettől meg fog oldódni a probléma? "


egyértelmű ha nincsenek rajta a pcie csatik akkor nem kap áramot a kártya azok nem dísznek vannak. igen megfog oldódni csak figyelj majd melyik ágra dugod az átalakított hogy rendesen megkapja a kraftot a kártya.

2016. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%

Igen, induláskor az értelmesebb hardver ellenőrzi, hogy megkapná-e a kellő mennyiségű naftát ha szüksége van rá, ha úgy látja hogy nem(~nincs bedugva a tápcsatlakozó) akkor csak vadul sípol.


Általánosságban elmondható, hogy az a táp amelyik alkalmas arra hogy olyan kártyákat meghajtson aminek 6-8-akárhány pines tápcsati kell arra raknak is ilyet - elméletileg szűkösen ugyan, de kijön. Ha netán instabil lenne akkor a táp lenne az első tippem.

2016. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Egy ismerőstől kaptam. Az ő informatikus öccséé volt akinek már nem volt rá szüksége. De egy szóval sem mondta, hogy nem működik.. Mindegy, mert mondta, hogy ad cserébe mást ha nem jó.

Már megrendeltem a másik power kábelt. Akkor valószínű azzal sem fog működni? :/

Amikor bekapcsoltam a gépet akkor a gpu-nak a ventije ugyanúgy forgott, csak mellette hangot adott ki a gép. Gondoltam a táp kábelek miatt volt.

2016. szept. 19. 13:50
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Tibor meg gyanítom még életében nem látott olyan kártyát aminek kell plusz tápcsatlakozó - vagy csak nem köti be a hangszórót, nem lát szemem nem fáj fejem alapon. Jó kérdés, hogy akkor miért válaszol..
2016. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%
Alaplapról kap annyit, hogy eltudjon indulni, és alap dolgokat ellátni.
2016. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Amit most írtam akkor csak az első kettő válaszra reagáltam. Jön a többi.

Akkor az is lehetséges hogy ha mind a kettő tápkábel be lesz dugva akkor működni fog? Egyébként 2x6 pin-es csatlakozó van a gpu-n. Ebből csak egy volt a tápomon, de rendeltem egy másik pcie kábelt.

2016. szept. 19. 13:53
 9/26 A kérdező kommentje:
Elég vegyesek a válaszok. Valaki azt mondja, hogy tápkábel nélkül is mennie kell, valaki szerint meg csak akkor ha megkapja az elegendő áramforrást.. Akkor most mi is van? Volt vagy van valamelyikőtöknek ilyen videókártyája, hogy megnézze, hogy hogyan működik? :/ Teljesen megkavarodtam.
2016. szept. 19. 13:57
 10/26 anonim ***** válasza:
Próbáld meg csökkentett módban indítani a gépet, akkor elég neki a kevesebb áram a többségnél és azonnal kiderül hogy kevés az áram a vga-nak vagy elzörögne csak pci-e vel.
2016. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!