Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj az approx tápokkal?...

Ssmartiss kérdése:

Mi a baj az approx tápokkal? Nekem már egy éve van és semmi baj nincs vele.

Figyelt kérdés

2016. aug. 26. 23:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Azt talán me. de bizonyított hogy a World Trade Centernél a repülő terroristákat kivédte volna, csak volt pár 430 watt feletti is köztük és elcsezték a védelmet.
2016. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
pedig az otthoni gépek többségében bizony 5E ft alatti tápok vannak és hosszú évekig szolgálnak. amikor beszarik, az a hurka alap teszkós konfig se ér semmit, amit addig vitt.
2016. aug. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem a kommenteket tényleg nem olyan jó :/.Tudnátok nekem valami jó tápot mondani max 10e ft-ig?:)
2016. aug. 27. 01:06
 14/26 anonim ***** válasza:
Dobj hozzá 2 ezret és XFX TS 430.
2016. aug. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Tényleg bírhatják évekig a gagyi tápok(sajnálatos módon tapasztalat), és tényleg csinálhat gondot a minőségi táp is ha elszáll, de kérdés, hogy megéri-e bármelyik alkatrészt kockáztatni azért, hogy spóroljunk pár ezer forintot. Gyakorlatilag nincs az a gép aminél indokoltak lennének ezek a tápok, nem kell 30k felett platinum minősítésű 400 as tápot venni, de azt a 12-14 ezret minimum rá kell szánni(a fenti kerekes példa találó, tényleg hasonló a helyzet).
2016. aug. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#15 szerintem hiába magyarázzuk miért NE úgy sem hisznek nekünk...egyes válaszokra még dislike is lett nyomva pl a kerekes példára ami szerintem is találó
2016. aug. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

1# villámcsapás elleni védelem pont nincs. :) De van ezer minden más, aminek mondjuk köze lehet hozzá, ott is csak áttételesen. Áramszünetek (blackout), részleges áramkimaradások vagy nagy feszültségingadozások (brownout) szokták okozni a probléma legjavát, de ugyanúgy okozhatja maga a tápegység vagy más alkatrész meghibásodása. Mert ugye ha valamilyen szoftveres vagy hardveres probléma miatt éppen úgy dönt a videokártyád, hogy most nem 75W-t kér a PCIe csatlakozóból, hanem... 600W-t, akkor nem mindegy, hogy "befűt"-e a kártya vagy sem, mert utána már csak reménykedhetünk, hogy el tudjuk-e oltani a tüzet. Előfordult már olyan, hogy valakinek emiatt égett le a lakása és az egy kicsit drágább mulatság, mint pár ezer forint.


Egyébként hogy a dobozra mi van ráírva, OCP OTP stb.. hát az tökmindegy, mert amikor kinyitjuk és megnézzük, hogy mi van benne, akkor mindig rájövünk, hogy a fele sem igaz, főleg az ilyen párezres darabok esetében. Bizonyos modellek (amik 3-4 ezres táposházakkal kapunk) majdnem annyiba kerülnek, mint maga a fémkeret; meg lehet tippelni hogy mi van, vagy mi nincs benne. Ezek kiderítésére vannak a professzionális tesztelőcsapatok, azok megtalálására pedig az adatbázisok (pl realhardtechx.com vagy orionpsudb.com). Ha paranoiásak vagyunk és semmilyen értelmes tápegységtesztnek nem hiszünk, akkor még mindig ott van a hivatalos 80plus.org, ami a 80+ certhez mérik fel a tápegységeket, de nem csak hatásfokot néznek, hanem azt is, hogy az ATX v2.x szabványnak megfelelnek-e a tesztelt darabok.


Ha itt nem találod meg az approx tápegységedet az két dolgot jelenthet: vagy nem éri el még a 80plus white besorolást sem, vagy nem teljesíti a kötelező szabvány előírásait. Ez a teszt egyébként nagyon laza, körülbelül csak fogtak egy multimétert, így csak a nagyon selejt, abszolút veszélyes tápegységeket lehet vele kiszűrni. De igazából pont ezért jó.


Egyébként a szabvány szerint a négy kötelező védelem a OVP, UVP, SCP, OCP (max 18A), a többi opcionális. Ha valakit érdekel. Az utolsót úgysem szokták betartani, annak ellenére, hogy kivétel nélkül ráírják a dobozra. A tápok meg 5-10 év helyett vannak azok inkább 10-20 évig, de ez attól is függ, hogy ki mennyire terheli. Összehasonlításképpen a meghibásodási arány a garanciális időszakon belül jellemzően 2% körül van a minőségibb tápegységek esetében. Így amelyik tápegységre 5 év garanciát kínálnak, 98%-uk 5 év után is működőképes, várható élettartamuk inkább 10 fölött van. A 10 év garanciásakat meg nem is mondom, de a garancia inkább a gyártók költségvetési és marketingstratégiájuktól függ és nem feltétlenül van összefüggésben a tápegység minőségével.


De ez csak a védelem és az élettartam. Ugyanúgy fontos a leadott teljesítmény minősége. Mert tökmindegy, ha minden védelem megvan, ha a szabvány ellenére 12V helyett 20V-t ad le, akkor ott azonnal vége van a bulinak. De ha 12,6V, már az is rövidtávon károsíthatja a gép többi komponensét, ami drága számítógép esetében nem túl nagy buli mindent 2 évenként cserélgetni egy ilyen hülyeség miatt.


De ez a te szemszögedből már mindegy, csak az a helyzet, hogy mivel sem tápadatbázisban nem található az approx egy modellje sem, sem a 80plus.org -on nincs nyilvántartva, ezért mint egy komoly elektronikai eszközt önkényesen, automatikusan veszélyesnek nyilvánítok és nem fogom ajánlani senkinek. Akkor sem, ha neked egy éve nincs bajod vele. Fokozza a szkepticizmust az is, hogy hatalmas a verseny a belépőszintű tápegységek esetében és ennek ellenére 10 ezer alatt alig lehet találni értelmes darabot. Így elképzelhetetlen, hogy ez biztonságos.

2016. aug. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve az olcsó noname tápoknak, de annak sem ha játékra szánt gépbe minitápot ajánlanak, akármilyen 80+ gyémánt.
2016. aug. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Minitáp mint kis mértetű vagy mint kis teljesítményű?


Mert ha kis teljesítményű akkor több mint felesleges belerakni 400-1000W-os tápot egy 250 wattot fogyasztó gépbe(az enyém ilyen)

2016. aug. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 P.O.C. ***** válasza:

Megfigyeltem még számtech boltos koromba, hogy az ilyen "apuci/anyuci veszi" esetekben szoktak spórolni a tápokon. Hogy minél több jusson vga -ra meg cpu -ra. Hogy ha tönkremegy gar idő után? Semmi baj, majd "apuci/anyuci megjavíttatja".


Aki viszont saját maga sepregeti meg homlokát, a gép áráért szenvedve. Máshogy áll hozzá. És jobban figyel a minőségre, megbízhatósára. Hogy a gépét még öt év után is használni tudja.

2016. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!