Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet DDR4-es,1151-es alaplapb...

Uherga11222000 kérdése:

Lehet DDR4-es,1151-es alaplapba 2133MHz-nél nagyobb RAM-ot rakni?

Figyelt kérdés
Ugye a 6. generációs intel processzorok 2133MHz-ig támogatják a RAM-okat. Na most a legtöbb alaplap is ezt írja. Lehet-e az ilyen alaplapokba erősebb memóriát rakni, és ha igen, megéri-e?

2016. júl. 24. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet.
2016. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :D
2016. júl. 24. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Rakhatsz, de alapon 2133-on fog dolgozni, ha feljebb tudod tornázni akkor az tuningnak számít. Sokat ne várj a magas memória órajelektől, mert általános felhasználás alatt szinte semmi érzékelhető különbséget nem hoz a konyhára. A nagy sávszélességet az erősebb integrált grafikus egységek tudják jól meghálálni, de egy rendesebb diszkrét kártya minden esetben jobban ajánlott játékos célokra. Biztos vagyok benne, hogy a 6. generációs "i" processzorok (ugye nem az összes x86-os proci 6. generációja, hanem csak az i családé a Nehalemtől kezdve, ami előtt volt még egy csomó generáció) megfelelő alaplapokban DDR3-1600 és DDR4-2133 mellett a valós tesztek nagy részénél nem lenne szignifikáns különbség. Ettől függetlenül ma már DDR4-be éri meg jobban beruházni és a magas órajelet később egy másik platformban valószínűleg rendesen ki is lehet majd használni (főleg egy jövőbeli IGP örülhet nagyon mondjuk egy 3200-as memóriának).
2016. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából szerintem nem fogok 2133MHz-nél magasabb órajelű memóriát venni, ha tényleg nem támogatja. Igazából RAM-ot se szeretnék nagyon venni, csak muszály lesz, mert elev más alaplap fog kelleni, és akkor már szeretnék váltani DDR4-esre. Ha nincs is annyi különbség, biztos erősebb lesz, mint a mostani 1333MHz-es RAM-jaim. Na meg hát ki tudja mik jönnek még. :D
2016. júl. 24. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, az én gépemben is 2400MHZ-re képes RAM-ok ketyegnek, mert 2 hónapja csak ilyet találtam normális áron az aprón, viszont csak 2133-esként tudom őket használni.
2016. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!