Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8GB DDR3 RAM vagy 4GB DDR4 RAM?

8GB DDR3 RAM vagy 4GB DDR4 RAM?

Figyelt kérdés
4GB DDR4 RAM képes helyettesíteni, esetleg felülmúlni 8GB DDR3 RAM-ot? Alapvetően laptopról volna szó és egy minimálisan gyengébb processzorral már ugyanannyiért lehet kapni olyan laptopot, amiben 4GB DDR4 RAM van és nem 8GB DDR3. Én úgy vélem, hogy a minimálisan gyengébb processzor nem hátrány játékoknál, amik miatt vennék ilyen erős laptopot, viszont nem tudom, hogy a kevesebb de fejlettebb RAM jó-e vagy ne adj Isten rosszabb-e. Tudom, tudom, laptop nem erre való, nem kérek ilyen kommenteket, muszáj egy laptoppal beérnem, az a lényeg, az asztali számítógép sajnos nem megoldás jelen esetben. Köszönöm a válaszokat előre is! A DDR3 RAM esetében 1600 MHz-ről beszélhetünk, a DDR4-et nem tudom, csak a boltban mondta a fickó, hogy ez is egy opció lehet majd.

2016. júl. 23. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs számottevő különbség ddr3 és 4 között ha nem IGP/APU-t használsz, tehát NEM képes 'helyettesíteni' feleannyi ddr4 memória dupla annyi ddr3-at. A fogyasztások és cpu teljesítménye fontosabb tényező.
2016. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Akkor maradok a DDR3-nál.
2016. júl. 23. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

keves a 4gb altalabba 8gb kell mar kb mindinhez es kb semmi kulonbseg nincs ahogy ez az asztali ramok aran is latszik

Fallout4 alatt 3.5 gb ram megy el a 4 bol

2016. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jó lenne tudni milyen a laptop vga-ja is, de egyébként valószínűleg a másikban is bővíthető a memória..
2016. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A laptop, amit egyenlőre kinéztem, abban egy GTX 950m VGA van, 2GB-tal, ami eddigi tudásom alapján elég a laptopban lévő 1366*768-as felbontáshoz és egy i7 4750HQ proci van még benne, ami szerintem fontos lehet a kérdéssel kapcsolatban. A másik laptopot sajnos nem tudom ilyen részletesen leírni, azt csak ott mondta a fickó, hogy ilyen is van, hatodik generációs i5-tel és 4GB DDR4 RAM-mal, meg egy hasonló kaliberű GTX kártyával és fullHD-val. Bár a fullHD inkább hátrány számomra jelen pillanatban... Ugye kisebb felbontáson jobban futnak a játékok és gondolom mint az asztali gépemen, úgy laptopon is ha a kisebbre állítom a felbontást, vagy torz lesz a játék, vagy fekete csíkok jelennek meg oldalt.
2016. júl. 23. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!