Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nézem ezeket a DDR4-es memóriá...

Nézem ezeket a DDR4-es memóriákat gép összerakás előtt és azt látom, hogy a 4000MHz-es memóriák többsége nem nagyobb 4 GB-nál. Miért? És többségben dual-chanelként adják. Miért jó a dual-chanel?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 17:44
 1/10 A kérdező kommentje:

Ezt a memóriát néztem ki.

[link]

2016. márc. 6. 17:44
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azert mert gyors DDR4 re még nincs szukseg csak ott ahol IGP t hasznaljak

igaz 4000 est egy tuningzaras proci nem hinnem hogy tudna kezelni... bar megfelelo alaplapban lehetseges, de mondjuk ilyen gyors ram amugyis csucs IGP hez kell az Iris szeriahoz


amit linkeltel 2x 4GB os

annyi még csucshardverek mellett is eleg foleg 4 foglalatos lapban ahol 16GB lenne osszesen


ha atlagfelhasznalasra (jatek is annak szamit) kell


munkara pedig ha brutal gyors ram kell akkor varni kell vagy ha kulfoldon kapni onan rendelni

2016. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mi az a tuningzárás proci?

Mi azaz iris széria.

Figyi, köszönöm a választ, de én egy átlagos játékosnak se nevezhető játszani akaró ember vagyok. Nem értek ezekhez a dolgokhoz. Nekem csak egy brutális gép kell. Ezért most beleadnék anyait-apait.

2016. márc. 6. 17:57
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

GB GA G7 Z170X

ami eleg csuc lapka max

3866 OC ramot tamogat vagyis eleve olyan lapot is nehez talalni ami sajat orajelen tudna jaratni az emlitetet


(melesleg meregdraga az emlitett lap)

2016. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 de mihez? es mennyiert?


ilyenkor felmerul hogy osszesen mennyid van egesz gepre


milyen monitor lesz hozza, foleg felbontas


a memoria sokadlagos szempont egy pcie vga t tartalmazo gepnel


pazarolni szerintem nincs ertelme ha milliardos is vagy

ilyenkor meg felmerulhet hogy keresel egy valodi szakembert, netan tanacsot kersz hogy talalhatsz ilyent akivel szerzodest is kotsz pl. ami fokent teged biztosit hogy igenyednek megfeleloen egy meregdraga premium gepet osszevallogat netan ossze is allit (hogy kizard a bolti osszeszerelok hibazasait)


nem?...

2016. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt szeretném, ha 3-4 év múlva is gond nélkül fussanak az akkori új játékok. 24" monitor lesz hozzá. Full HD.

GTX980-as kártyát vennél bele, és valami jó i7-es procit. Kb. ennyi.

Van egy személyes ismerősöm, akinek van egy ilyen számítógépes áruháza, hát nála venném meg és ő rakná nekem össze. Nincs fix keret. Ha 200k ft lesz akkor annyi. Ha 500k ft akkor is meg lesz véve mert a mostani gépem 2009-es. Igen csak szükséges a váltás.


Tehát visszatérve a kérdésre a dual-chanelben a 8 GB-ban miért gyorsabb, mintha egyben lenne a 8 GB?

2016. márc. 6. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:

GTX 980 TI legyen a kártya, ne sima 980-as, mivel a TI sokkal jobb, tehát a szavatossága is!

Azért jobb a dual-channel memória pl.: 2x4 GB, mert a memória sávszélessége, így duplázódik. Egy memóriamodul önmagában 64 bites sávszélességgel dolgozik, viszont, ha dual kit-ben vásárolsz, akkor 2x64 biten, azaz 128 biten fognak menni a menóriák. És a "bit" az sokkal többet jelent, mint pl.: a nagyobb órajel. Tehát 2x4 gb 1600 mhz-es memória, nagyobb teljesítményt nyújt, mint mondjuk 1x8Gb 2000mhz-es memória. Tehát a jövőre nézve, mindenképpen a többmodulos memória a jobb választás!

2016. márc. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 ennek IGP nel van jelentosege


hiaba van dupla csatorna ez munkaban is eszrevehetetlen minimalis elonyt ad csak, jateknal tehat semmi jelentosege


de nem mintha errol a "plusz"rol le akarnalak beszelni, csak eseteben felesleges ezzel foglalkoznod, ha nem vennel vga t akkor kellene


de persze ha belefer lejobb ramot is veheted (csak lap tamogassa...) de az mindegy hogy hogy KIT vagy sem


foleg azert mert ternezetedbe 16GB illene minimum igy 2db 8GB os t kene venned ha ilyen KIT nincsen


orajelre szinten nem kell figyelned mivel 2133 at kezelnek alapbol a procik...


igy amire figyelned kell hogy minel magasabb kategorias legyen a ram, a CL alacsonyodasaval ez egyre emelkedik legtobbszor


vagyis a legnagyobb haszna nalad is (meg amugy IGP rendszernelnis) a nagyon alacsony CL nek van


persze ez esetben a magasorajelel konyebb kisebb cl t szerezni


mivel kisebb orajelen a CL je is kisebb lehet, gyartonal lehet megnezni infot (ha van rola)


hirtelenjeben en nem leltem alacsony CL est csak ezt pl.


[link]

2016. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mi az a CL? Te milyen memóriát ajánlasz a DDR4-esek közül?
2016. márc. 7. 18:42
 10/10 Brandon41 ***** válasza:
Cl -latency -késleltetés
2016. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!