Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Komolyabb játékokhoz Macbook...

Komolyabb játékokhoz Macbook vagy inkább notebook megy?

Figyelt kérdés
Az a bajom a mostani notebookokkal, hogy mindegyik windows függő. Én pedig ki nem állhatom a windowst (főleg az új 10-est), nem akarom részletezni, miért. A Linux alapú oprendszerek is teljesen jók lennének, de sajnos az új generációs gamer notebookok csak win 10-el kompatibilisek. Ezért is érdekelne a Macbook ebben a témában. Csak az a gond, hogy a Macbookokhoz nemigazán értek, ezért is lenne jó egy kis segítség.
2016. júl. 23. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hehehehe.

Ha játszani akarsz akkor windows kell, vagy konzol.

Alig van pár játék mac-re és azok is csak az erősebbeken mennek, macbookok gyengék ehhez

2016. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1-nek igaza van, komolyabb játék = Windows, már ha notebookban gondolkozol. Macet felejtsd el, 13"-os gépekbe csak Intel GPU-k vannak, és sajnos mostanában ott is generációkkal lemaradva (Skylake-es gép pl még mindig nincs a 12"-os Macbookot leszámítva).

Egyébként OS X mellett párhuzamosan használok Windowst, és nekem 1-2 idióta design döntést (mint pl update szabályozhatatlansága) leszámítva semmi problémám nincs vele, sőt.

2016. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha maccbook-on játszani akarsz akkor gyakorlatilag 500-600 ezer alatt ne is gondolkodj míg windows lapos már 250 ezertől elég nagy választék van .. alatta is akad picivel csak azokat ki kell vadászni.
2016. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 2

Nekem pontosan az update szabályozhatatlansága az első és egyben legjelentősebb kizáró ok, amiért tartózkodom a win 10-től. A másik a folyamatos megfigyelés és adatgyűjtés a felhasználókról vm. az adatokkal való visszaélés. Ezenkívül nagyon ellenszenvesnek tartom, hogy a microsoft rendkívül agresszív és erőszakos módon próbálja ráerőszakolni az embereket a 10 használatára.

A Mac-ről gondoltam hogy nem alkalmas gamingre, csak szerettem volna ha ezt megerősítik.

Én bármit megadnék egy Linux-al kompatibilis új generációs notebookért.

2016. júl. 23. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:

"A másik a folyamatos megfigyelés és adatgyűjtés a felhasználókról vm. az adatokkal való visszaélés."

Egyáltalán nem élnek vissza az adataiddal, na meg ha akarnának Windows 7-en is ugyan úgy megfigyelnek. Ez rossz hozzáállás.


"A frissítéseket nem lehet kikapcsolni"

DE IGEN, ki lehet. :


https://www.youtube.com/watch?v=m-bmRe0VEeQ

2016. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Dell gépeket nem nézted meg? Mikor legutoljára (pár éve) foglalkoztam a témával, Linux támogatásuk kiemelkedő volt.

Az agresszivitás szerintem is gáz, és kontraproduktív is, ugyanakkor érthető, hogy terjeszteni akarják. UWP-n múlik most a cég túlélése, pontosabban hogy mennyire lesz életképes a "One Windows" elképzelés. Ha nincsen felhasználói bázis, fejleszteni sem fog rá a kutya sem, márpedig a felhasználók a nem túl jó XP-hez is ragaszkodtak évekig...

Megfigyeléstől való félelem szerintem túl van spilázva, legalábbis amíg valaki bármely Google szolgáltatást vagy Facebookot igénybe veszi, biztosan. Sajnos ilyen világban élünk, tényleg csak teljesen OSS alternatívák esetén lehetsz benne biztos, hogy ilyen nem történik.

És bocsánat az offért.

2016. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként honnan veszed, hogy egy gép nem kompatibilis a linuxxal?

Mert nem írták oda a kompatibilitási listában? Persze hogy nem, a linux kb mindenre felmegy.

De érdemes előtte utánanézni, hogy mekkora szopás valójában rendesen felrakni, mert ez változik.

2016. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És a linuxxal te mit is szeretnél kezdeni? Azt mondtad játszani akarsz. Linuxba nincs is directx api, az opengl-el meg mit akarsz?
2016. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

@8


[link]


Azért van párezer játék linuxra is, és nem csak indie-k

2016. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

# 5

Na ja, az már alapból pofátlanság, hogy így kell xarozni csak azért, mert nem akarok állandó frissítéseket kapni. Én amúgy azt is el tudom képzelni, hogy a jövőben rá fogják kényszeríteni az embereket a frissítésekre, máskülönben elérhetetlenné tesznek egy csomó funkciót. Ezektől bármi kitelik.


# 7

Onnan, hogy a múltban már vásároltam op rendszer nélküli notebookot, de hiába próbáltam rátenni a win 7-et, csak 8-al volt képes működni, mert ahhoz volt konfigurálva. A mostani új generációs notebookok (mint pl. az ASUS gépei) már a 10-hez vannak állítva.


Én inkább azt tartom szem előtt, amit a # 6-os válaszoló mondott. (Mellesleg én már a facebookot sem nagyon használom, pont ezért.)

2016. júl. 23. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!