Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kis céghez szerver (esetleg nas)?

Kis céghez szerver (esetleg nas)?

Figyelt kérdés

Kis irodába kéne egy tárhely.


nagyjából 5 számítógépről kéne elérni az adatokat, amiket biztonságosan kellene tárolni. (ezalatt értem pl raidben, 2 vinyón ugyan az az adat, mint biztonsági mentés)


A probléma az, hogy nincs rendes informatikus, ezért nem vagyok benne biztos, hogy egy kis szervergép jó ötlet lenne.


NAS-ra gondoltam, de szeretnék véleményeket és tippeket kérni, hogy mi és hogyan érné meg.


ARCHICAD futtatására alkalmas gép IS kell, de azzal nincs probléma.

A kérdés az, hogy jobban megérné-e egy szervergép windows serverrel és azon futtatni az archicadot, vagy egy nas érné meg jobban plussz egy gép amin lehet futtatni az archicadot.

Mivel én vagyok az egyetlen 'hozzáértő' és én sem tudok itt lenni állandóan, lehetőleg olyan rendszer kéne, amit használni is tudnak.


Szerintetek?



2016. júl. 18. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elsokent tisztazzuk, hogy a RAID =/= biztonsagi mentes!!!


Egyebkent mennyi penz van ra? NAS amugy jo dolog, de igenytol fuggoen eleg nagy szoras van az arakban. Es ha egy mod van ra, ne vak vezessen vilagtalant, keressetek meg valami helyi IT ceget, aki vallalja ilyen kis rendszer uzemelteteset, kiepiteset is.

2016. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a raid nem egyenlő a biztonsági mentéssel, csak nem fejtettem ki mit akartam.


Az ár az majdnem mindegy, több kategória is jó lenne, külsősre viszont nincs keret, éppen ezért mondtam, hogy olyan megoldás kell, amire ha hetente egyszer ránézek az elég, nem kell folyamatos karbantartás neki.

2016. júl. 18. 11:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Windows Servert felejtsd el, marhadrága a licenc.
2016. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Linuxra gondoltam amúgy is.
2016. júl. 18. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:

'Tudom, hogy a raid nem egyenlő a biztonsági mentéssel, csak nem fejtettem ki mit akartam. '


ez meglehetosen megneheziti a valaszadast...


Mennyi tarhely kell, milyen sebesseg, van-e igeny dual gigabitre vagy hasonlora, esatobbi esatobbi esatobbi. Ne nekunk kelljen mar helyetted kitalalni mire van igeny...

2016. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mivel általában nem lehetetlen bővíteni a tárhelyet, így gondoltam azt fölösleges leírni, gigabitre nincs igény, egyszerre általában nem lesznek 10-20 gigás fájlok mozgatva.

Nyilván jó, ha van, de nem elsődleges.


Elsősorban adattárolásra lenne, mint írtam.

De nem tudom, hogy jobb megoldás lenne egy gép archicadra és egy nas, vagy egy kisebb szerver, vagy inkább egy szervergép ami futtatja az archiadot ÉS tárol/ biztonsági mentést végez.


Ha az stb stb részt kifejtenéd annak nagyon örülnék, mert nem tudom mégis mit kéne tudnod ahhoz, hogy segíteni tudj.

2016. júl. 18. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:

>adattárolás

>gagbitre nincs igény


Az ugye megvan, hogy a gigabites hálózat az olyan 100MB/s, na már most ha ezt egyszerre 5 user használja, akkor az 25MB/s minden usernek, ami édeskevés. A te esetedben azt javaslom szerezz be egy NAS-t, mivel nagyon nem éred a témát... vagy keress meg egy informatikust, és az majd megoldja a dolgot. Itt érdemben úgysem fog senki segíteni ingyen, túl sok mindent kellene elmagyarázni neked.

2016. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az ilyenek után jövök rá, hogy a linux közösségnél is van rosszabb... a gyakoris informatikusok...
2016. júl. 18. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem velünk van a gond, hanem azzal hogy te magad sem tudod mit akarsz, meg azt sem írod le hogy milyen a meglévő infrastruktúrád...
2016. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Joember... ha el tudnad erdemben magyarazni az igenyeidet, normalis valaszokat kapnal. Irrealis elkepzeleseid vannak (pl. a boviheto tarhely tekinteteben: egy 2 lemezes NAS-nal hogyan bovitesz?), fogalmad sincs mennyi adatot akarsz tarolni, milyen sebessegen kiszolgalni, de mi vagyunk a tetu IT-sok, akik nem segitenek neked ingyen, hogy aztan eloadhasd, hogy milyen jo rendszert csinaltal nekik. Ha ingyen kell valami, tessek utanaolvasni, tessek tanulni. Az nem mentseg, hogy de te ehhez nem ertesz, mert akkor bevallalni se kell hogy megcsinalod am...
2016. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!