Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság miért ilyen nagy a...

Manapság miért ilyen nagy a játékok gépigénye?

Figyelt kérdés
Értem én hogy szebbek nagyobbak nyitottabbak a játékok na de nem túlzás ez? Ahhoz hogy jó grafikán játssz egy mai játékot legalább kell egy 30-40 ezres kártya. Régen a dead space el futott maxon egy 2 magos amd-vel meg egy 9800ft-vel. Pedig az is szép grafikával rendelkezett.
2016. júl. 9. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

régen a tf2 is jól ment egy c2d-val meg gf 8600-as kártyával

most meg...

2016. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet van benne egy kis üzleti dolog is! Te tény ,hogy a jobb grafikához jobb kártya is kell ez tény! Valamit valamiért!
2016. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem 35k-s kártyám van, és még épphogy játszható valamely játékok med-high keveréken.


Sajnos mostanában nem nagyon adnak az optimalizálásra, sok a konzolport. A számtech hanyatlása nagyon sokat tesz hozzá, és mivel a játékosok többsége ad a gépre többet (100k+ kártya), úgy vannak vele, hogy a kisebb igényre nem adnak. Sajnos!


De azok a játékok, amik szeretnének "esport" tagok lenni (LoL, WoT, HoSTS, CS:GO) ezek régebbi motorra épülnek, vagy jobban adnak az optimalizálásra.


Példa: az én 35k-s kártyámmal, a FC Primal szenvbedősen megy medium grafon, ha nagyon akarom, akkor keverhetem a highal, de a WoT maxon 60+ fps.

2016. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Lord Hidan ***** válasza:
Most is elfut a dead space azzal a konfiggal :D
2016. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#3-as.


Nézz már meg egy LOL grafikát. Ne hasonlítsuk már a LOL grafikáját egy komolyabb játékkal. A LOL 2009-es játék. Azóta kb nem sokat fejlesztettek a grafikán, így érthető, hogy majdnem minden gép el tudja futtatni.


WOT szintén ugyanez.

2016. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem azt modnom, hogy atomgrafikája van, hanem, hogy célja van, hogy jól fusson. Anno a Far Cry, 2004-ben az új Crytek motorral is gyönyörű volt, és nem kellett húde nagy gép hozzá, már akkor sem.
2016. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Tényleg anno a far cry.. Az is baromi szép volt és a mostani kártyák negyede se kellett neki.
2016. júl. 9. 14:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a sok hülyegyerek állandóan fanyalog a grafikán. Meg sem jelent még az F1 2016, de már a sok nagy tudású 10 éves lebecsmérli azt. És ez érvényes minden játékra. Én már láttam olyan játékbemutató videót, hogy majd elélveztem a látványtól, és a kiskölyök a végén csak annyit mondott, hogy "nem nagy szám".

Ha én játékfejlesztő lennék, ugyan ezt csinálnám.

Jó grafika, meg látvány kell ? Nesztek , itt van. De vegyél akkor hozzá egy drága gépet is !!

Maximálisan egyet értek ezzel az üzletpolitikával !

2016. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Igazad van. Régebben pl a GTA Vice City grafikai beállításai között (low-medium-high) alig volt valami szemmel észrevehető különbség. Ma meg már nézzük már meg egy játék grafikáját?


https://www.youtube.com/watch?v=c7nRTF2SowQ


Lassan már szebb mint a valóság. Ehhez mire megjelenik egy durván 80k-s kártya kellesz (AMD RX 480/GTX 1060), ami maxon fogja vinni a játékot. megér neked 80k-t költeni arra, hogy olyan szép játékokkal játszhass, amelyek szebbek mint a valóság? Ha igen fizess.


Más cigire költ el évi kb 80k ft-ot, valaki meg a gépre.

2016. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek ezzel kapcsolatban de akkor is túlzásnak tartom a kártyák tudását/beárazását. Meg ezt az egész szarságot hogy szándékosan optimalizálják úgy a játékokat hogy csak egy csúcs kártyával mennyen fullon miközben mehetne jóval gyengébb kártyával is.
2016. júl. 9. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!