Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD be fog csődölni?

Az AMD be fog csődölni?

Figyelt kérdés

Az AMD gyűlölet elképesztő.


[link]


Jó tudom, hogy ez a chat nem reprezentatív teljes mértékben, de akkor is hatalmasat lök egyrészt azokon, akik nincsenek feliratkozva rá és csak aztlátják, hogy az AMD kaki (és ismerem ezt a chatet, ez nem trollkodás volt, az emberek ott tényleg utálják az AMD-t, a szegények, "plebek" videókártyájának tartják csak).


Igen tudom, hogy ezek az emberek legfőbbképpen amerikaiak, de csak a keleti piac eltudja majd tartani az AMD-t vagy végleg befellegzett nekik és a konzol piacra fognak majd visszaszorúlni?


Most elvileg megkéne nyerni az egész középpiacot a rx 480-70-60 kártyákkal, de ilyen víszhanggal mit akarnak?

Itt gyakorin tudom, hogy értelmes emberek vannak, akik ajánlják is, de amerikában a buildapc redditen meg az összes ilyen helyen az AMD-re aztmondják, hogy LEÉG A HÁZAD TŐLE!


Ha nem lenne konzol, lehet már ki is halt volna. De ha bemondja a kulcsot, akkor mi lesz az árakkal? A versennyel? Van esély egy 3. félnek beszállni? Lehet, megveszik a Radeon részleget? Szerintetek?



2016. jún. 21. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Érdekes, én pont azt hallom az amcsiktól, hogy mennyivel jobb az amd kártya
2016. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is csődközelben volt, a zennel tud javítani. Az RX480 kedvező ára (de még inkább az RX470 lesz a kiváló ár/érték kártya) is emiatt van.

Nyilvánvalóan a fejlett országokban azon kívül, hogy többre futja, a PC is olcsóbb, mint itthon. Emiatt nem igazán látják a különbséget, csak azt, hogy olcsó-olcsó.


Egyébként cpu piacon jelenleg tényleg nincs értékelhető verseny.

2016. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogyha eltűnik a verseny,akkor az intel megteheti,hogy 2x 3x vagy 5x ilyen drágán adja a processzorait és ezt sokan nem ismerik fel.Évi pár százalékos fejlődés lenne teljesítménybe,hogy minél több pénzt kicsikarhassanak a vevőkből,akinek nincs más opciója.
2016. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 meszike91 ***** válasza:
Az új kártyái nagyon jók. A zen is ígéretesnek tűnik. Szerintem nem.
2016. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is a legjobban, hogy nem fogja semmi sem megállítani a cégeket, hogy mennyi pénzt kérjenek egy-egy videókártyáért, mert a gazdag amerikai akkor is megfogja venni a kártyát, ha 900 dollárba kerül. Mert nem akar "pleb" lenni. Valami felsőbbrendűségi viszketegség van azon az egész kontinensen néha.


Észre sem veszik, hogy egy piac nagyon szeretné a PC halálát? A konzolok, amit annyira szídnak pont ezek az emberek. Ha a szegényebb rétegnek nem lesz lehetősége gépet venni már, akkor csak konzolt vehet majd, akkor viszont a fejlesztők sem fognak Pc-re sok játékot gyártani, mert nyílván a bevétel is kevés lehet ha már alapból szűk a piac rá. Ebbe nem tud belegondolni az amerikai?


Miért van az, hogy annyi gtx 960 vásárló volt azok után is, hogy az r9 380 már réges rég kint volt ugyan abban az árszegmensben? Az Nvidia fanboyizmus miatt. Most is kijönnek ezek a kártyák, tuti, hogy egy csomó gtx 950-960 fog elkelni ettől eltekíntve, mert nem akar "driver hibákkal küzdeni".


Nem míntha az Nvidia nem adott volna ki évekkel ezelőtt egy olyan drivert, ami szó szerint megölte a GPU-kat, még 2008 körül. Meg nem mintha a gtx 700-as széria sok kártyája hibás lett volna, hogy hírtelen pár óra után fogja magát, és leesik 0%-ra, mert olyanja van.


Arról nem is beszélve, hogy a híres keplert azonnal otthagyta a maxwell megjelenése után az Nvidia, most is ez lesz. Tőlük az is kitelik ,hogy gyenítsék a kártyákat, hogy rávegyék az embereket a vásárlásra.

2016. jún. 21. 16:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Az intel sem áll olyan jól, csak jobban áll mint az amd. A mobilpiacot elbukta, ami azért elég nagy dolog. Egyre többen hagyják ott a pcjüket mert elég egy tablet.
2016. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az amerikai nem gondolkodik. Az amerikai fogyaszt. Szerinted miért ők a legbutább ország átlagolva?


Ott ám a TV-ben, nem a maggi reklám megy, hanem keményen az Nvidia its meant to be played, meg intel - Future of all technologies. Az AMD-nek erre nincs pénze.


Gondolkodni nem tudnak, akkor pedig mi lesz? Naugye. /thread

2016. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Eddig mindenki zöldet kapott, jó egy kicsit értelmes emberek között járni, túl sokat néztem ezt a lirik chatet, meg a reddites emlékek.
2016. jún. 21. 16:35
 9/15 meszike91 ***** válasza:
100%
Pedig itt is vannak hülyék. Volt aki 20k körül használt amd helyett vett egy új gt 730 4 gigát. Azzal indokolta, hogy nem akar tucat amd-t venni, meg a 730 4 gigás. XD
2016. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez... édes istenem. Komolyan mondom, a gyerekeimnek azt is megfogom tanítani a cípőbekötés mellett, hogy kell benchmarkokat elemezni :D
2016. jún. 21. 16:45
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!