Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt gondolom kissé túl melegsz...

Azt gondolom kissé túl melegszik a videókártyám, vagy nem?

Figyelt kérdés

Egy gtx 560 as videókártyám van Point of View és jelenleg Homefronttal kockulok full hd medium beállításokkal és azt jelzi az MSI after.. hogy 99,100 fokos Pedig már ki lett takarítva újra lett pasztázva és így is..


Vagy a házamnak van valami köze másra már nem tudok gondolni.. Egy Deep Cool Smart házam van .. bár igaz nem sok hely van a vganak..


2016. jún. 18. 01:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ekkora hőmérsékletnél már komoly károsodás éri a kártyát.


Üresjáratba mennyi?

2016. jún. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ettől félek.. nem tudom mit kezdjek .. próbáljam ki ház nélkül és asztalon össze rakom a konfigot? .. am olyan 35-40 körüli szokott lenni meg nem mindegyik játéknál azonos hőmérséklet .. gondolom amihez kell vga oda kell és ott dolgozik is a kártya..
2016. jún. 18. 01:49
 3/7 MGéza ***** válasza:
A házat elnézve nem hinném hogy a szellőzés a baja, ha a megfelelő számú venti is be van szerelve hozzá. Inkább azt hiszem, kissé kezdi megadni magát, nem fiatal darab. Persze az is lehet, hogy kissé elszúrtad a pasztázást, jó esetben, vagy csak a hőérzékelő hibásodott meg. Utóbbiról könnyen meggyőződhetsz magad is: ilyen hőtermelésnél már ha odateszed a kezed, akkor is rendesen melegnek kell érezned.
2016. jún. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj a kézzel való méréssel, hogy kb 65 fok felett minden ugyanaz, mert ez a fájdalomküszöb.


Hogy van megoldva a ház szellőzése?

A ventilátor görbét te adtad meg vagy a gyárit használod?

Hány százalékon pörögnek?(Ezt is meg tudja mutatni az afterburner)

Ha lowon játszol milyen értékeket produkál?

2016. jún. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:( Nem szoktam a ventit húzgálni, de am magától fel pörög és rendesen zajos is annyira fel pörög.


Amit még furcsáltam az az hogy ha inteneten utána nézztek akkor ez a vga ..


- Graphics core speed értéke az 810Mhz

- Memory speed: 4008Mhz

- Shader clock: 1620


De viszont amit nekem mutat GPU-z illetve msi after..


Amit a GPU-z mutat.. :

- GPU Clock: 900Mhz

- Memory: 1026Mhz

- Shader: 1800Mhz


MSI After..

- Core clock: 900Mhz szintén.

- Memory: 2052Mhz



Nos lehet itt van a kutya el ásva.. Miért 810 az inteneten az értéke és nálam miért 900Mhz?


Ez tényleg így van gyárilag vagy itt valami gubanc van?

2016. jún. 18. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha OC-t vettél akkor annyi.(vagy használtan vetted, és az előző tulaj túlhúzta)


Vedd le 810-re és kiderül mi lesz.


Egyébként hány fps-ed van játék közben?

2016. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De alapból 900Mhz.. Akkor is vegyem le? Mert Aida64 ben is azt írja.


Hát Pl most Homefronton Medium beállításokkal és full hd felbontással olyan 65fps maxi szaggatásig nem megy le pedig egy kis szar core duoval játszom meg 2gb memóval! .. egy jó 4 magos cpuval meg minimum 4gb memóval szerintem tökéletesen el lenne vele ez a kártya csak mondom ez a melegedés idegesítő! :/ nézzem meg a pasztát? mert am egy arany pasztát használok lehet az a baj pedig nem tettem rá annyira sokat h szét folyon!

2016. jún. 18. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!