Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol a hiba a setupban? Miért...

Hol a hiba a setupban? Miért kevés az FPS?

Figyelt kérdés

Légy szíves segítsetek megfejteni nekem azt a rejtélyt, hogy miért nem futnak megfelelően a játékok a gépemen, holott nem olcsóságokból lett összerakva.

Leírom a pontos specifikációkat:


Proci: - AMD A10-6800K 4.4Ghz

Video kártya: - AMD Radeon R9 270 DirectCU II OC 2GB

Táp: - Cooler Master (500W)

Alaplap: - ASRock FM2A85X Extreme 6

RAM: - HyperX 8GB (2x4)

Windows 10: - 64 bit


A GTA 5 olyan 24-30 FPS el fut normál,high on. Szerintem nem ennyinek kellene lennie.


(Azt, hogy nem olcsóságokból van összerakva, azt képletesen értem, tudom, hogy vannak jóval komolyabb setupok is)



2016. máj. 25. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a GTA5 ajánlott követelményeinek megfelelő gép, ami általában azt jelenti, hogy normálon beállítások melett fut értelmesen. High-ultrákhoz mindig sokkal izmosabb gép kell mint az ajánlott.


Egyébként a játékbeállításokban is érdemes lehet körülnézni, ha hülyeségek vannak bekapcsolva, nemcsoda, hogy elvész az FPS

2016. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

r9 270 húzza le, az ajánlott az kb minden közepesre állítva értendő. Magas beállítások mellett (főleg ha van élsimításod is, xaa 2x, xaa 4x stb) sajnos kevéske.


Első körben szedd le az élsimítást, utána próbálkozhatsz közepes árnyék beállításával, ezek meg szokták dobni az fps-t rendesen.

2016. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már, hogy egy 60 ezres kártya kevés hozzá :D Azt kétlem azért :D
2016. máj. 25. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, pedig az a kártya már amikor kijött is csak alsó-középkategóriás volt. Egyébként a proci se annyira erős, a tápot meg meg se merem kérdezni, milyen...
2016. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Te egy jó 2 éve megjelent kártyáról beszélsz, ami alapjáraton rossz volt (lásd r9 290, ott dobják ki vagy cserélik le, ahol tudják), magas beállításoknál a GTA 5 egy R9 380 4gb-ot is leizzaszt, az se tudja a fix 60 fps-t produkálni.

Nekem még gtx 970-nel is volt fps dropom városon belül fullHD-ban 45-50 fps-re pedig ez egy 100e+os kártya, szóval akkor miről beszélünk?

2016. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a processzor teljesítménye gyönge a videó kártyához ! Mért vezetitek félre a kérdezőt ? High grafon simán kellene tudnia minden mai játékkal játszani ilyen olyan élsimítások kikapcsolásával . Ha szeretnéd hogy a videó kártyád rendesen dolgozzon ne csak 50-70 % on akkor kénytelen leszel váltani vagy minimum egy am3+ lap + fx 6300 procira vagy egy 3 /4/5 generációs i 5 procira amikhez szint úgy külön alaplap kell .
2016. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát srácok én ezen felül is azt hiszem, hogy nem a kártyával van a baj. Az egyik barátomnak egy 4 éves kártyája van, amit akkor 70 ezerért vett és egy i7 mellet max grafon viszi neki a gta5 öt 60 al. Ez egy fiatalabb kártya, cserébe gyengébb a processorom.
2016. máj. 25. 16:59
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem fogadod el az tiedtől eltérő, de egyébként egybehangzó véleményeket, akkor mi a f𝚊szért kérdezgetsz másokat? Önigazolás? Nagyon sokan erre haználják ezt az oldalt....
2016. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kit érdekel hogy hány éves? Vehetek most gtx950et is, meg gtx980ti-t is. 4 év múlva az egyikkel max fűteni lehet(ha valaki összeszed 7-8 darabot belőle), a másik meg lehet hogy még akkor is visz egy-két játékot maxon. Na találd ki, melyik melyik;)
2016. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem egy MSI GTX 750 Ti 2GB OC TF-el, 8GB ram-al, Windows 10-el, Athlon II X4 635-el Very High-on 45-50FPS-em van.... Meg egy 400W-os táppal, bár nemsokára le akarom cserélni, mert kezd kevéske lenni.



Próbálj meg minden háttérben futó, töltő alkalmazást, és arra az időre windows frissítéseket kilőni, mert főleg a windows frissítések telepítése tudja lehúzni a gépeket.

2016. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!