Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM hiba vagy én rontottam el...

RAM hiba vagy én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés

Van 2gb ram a gépemben. Bővíteni szeretném ezért vettem még egy 2gb-osat. Mikor beraktam nem indult el a gép.

Rögtön áram alá helyezés után bekapcsolt, és zümmögött(ezzel jelezte gondolom hogy valami nem okés a memóriával. Mint amikor sípol a gép bekapcsoláskor, csak ez zümmög). Belepróbáltam mind a 3 szabad foglalatba, mindenhol ugyanez a hiba. Aztán kivettem a régit és csak ezt tettem bele, de így sem működött. Viszont ha csak a régi van bent tökéletesen működik, minden foglalatban.


Kellene valamit állítanom a BIOS-ban vagy valahol a gépen, vagy csak szimplán hibás a modul?


Régi RAM: Nanya NT2GC64B88B0NF-CG 2gb ddr3

Új: Kingston KVR16N11S6/2 2gb ddr3



2016. máj. 23. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd vissza, előfordulhat, hogy gyári hibás. Én nettó 20 órát szenvedtem egy gép összerakásával és miután kicseréltem MINDENT kivéve a ramot... kiderült hogy gyárilag hibás volt. Hogy fokozzam, ugyanilyen rammal volt a problémám
2016. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alaplap típusa is kell, illetve tudnod kell, hogy a ram modulok nagyon kényesek, ezért sokszor csak megegyező modellel kompatibilisek.
2016. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Alaplap:Genuine c27vv


2-es:Ha jól értem azt mondod hogy lehet hogy a két ram csak a sajátjával működik együtt? (tehát pl a Kingston Kingstonnal)


Minden esetre holnap visszaviszem és kicseréltetem

2016. máj. 23. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!