Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elhalt az integrált gpu?

Elhalt az integrált gpu?

Figyelt kérdés
Teljesen új számítógépem nem ad jelet az alaplapi dvi kimeneten. Tegnap telepítettem fel a drivereket és mikor az onboard gpu-t telepítettem, áramszünet volt. Próbáltam újratelepíteni de a driver most azt írja ki hogy a gép nem alkalmas a szoftver telepítésére. Dedikált vga-val rendesen van kép, de az integrált gpu nem ad jelet a monitorra. A dedikált gpu ideiglenesen van nálam, szeretném az iGPU-t használni. Alaplap: AsRock Fatal1ty Z170 K4. CPU: i7-6700k
2016. ápr. 15. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Eszközkezelőben látod az integrált grafikus megjelenítőt? ha igen, távolítsd el az illesztőprogramot ott és frissítsd fel.

(eszközkezelő-videokártyák-jobb klikk a listában az integrálton-illesztőprogram eltávolítása)

2016. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az eszközkezelő csak a dedikált kártyát mutatja.
2016. ápr. 15. 12:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy teljes BIOS visszaállítás és egy windows újratelepítés megoldaná a problémát?
2016. ápr. 15. 12:43
 4/7 MGéza ***** válasza:
Csak egy tipp: nincs véletlenül letiltva a bios-ban az integrált vezérlő?
2016. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam a BIOS-ban állítani, amikor az integrált GPU van beállítva bootolásra akkor a gép újraindul, a monitor elsötétül, kiírja hogy "No Signal" és csak fekete képernyő van.
2016. ápr. 15. 18:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljes windows újratelepítés és bios reset sem segített.
2016. ápr. 15. 18:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül kiderült, hogy az alaplap hibás, és garanciában cserélték.
2016. ápr. 20. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!