Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Combosabb alaplapokon miért...

Combosabb alaplapokon miért nincs integrált gpu?

Figyelt kérdés
Az olcsó szemeteken rendszerint van valami(persze gyenge mint a harmat, ez nem is kérdés), a nagyokra miért nem jutott? Gondoltam rá, hogy esetleg úgy vélhetik, hogy aki 60+ ért vesz lapot annak van pénze vga ra is, de sok esetben elég lenne az integrált is(pl csak cpu t igénylő munkánál), más magyarázat meg nem is jut eszembe.
2016. ápr. 5. 02:35
 1/8 ThodEE GoD ***** válasza:
88%
Mert már nem az alaplapon van az IGP/APU hanem a processzorokba integrálják.
2016. ápr. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Csak CPU-t igénylő munkához miért is kéne GPU? Nem értelek.
2016. ápr. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Ez nem fedi le a teljes palettát, teszem azt egy 20k s am3 ra általában raknak valamilyen ezer éves intel chipet, a felső kategóriás darabokra meg nem(persze lehet kivétel, nem néztem meg mindegyiket).


#2

Mert azért az nem árt, ha a monitor ad képet.

2016. ápr. 5. 03:02
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
#2: a monitor képét a vga adja, nem a gpu. A gpu csak besegít a 3d (és opencl) számításokba, ha a cpu megkéri. 2d kép tökéletesen kijön gpu nélkül is, így ha nincs szükség a munkában opencl-re, akkor tökéletesen felesleges.
2016. ápr. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

A kérdésem az volt, hogy miért nem hánynak egy integrált szemetet a komolyabb lapokra, amikor az olcsóbb darabokra jut belőlük - ilyen esetben egyszerűen nincs mire rákötni a monitort ~ dedikált kártya nélkül a monitor bizony, hogy nem ad képet.

De abban teljes mértékig igazad van, hogy nem feltétlen gpu kell neki - ugyanakkor az nem világos, hogy negyed négykor miért viselkedsz úgy, mint a néhai fizika tanárom.

2016. ápr. 5. 03:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: :-) Amúgy ezen én is elgondolkodtam régebben... Mondjuk ha valakinek cpu igényes munkája van, és elhanyagolható a gpu, és csúcs lapot vesz a cpu jobb tuningolhatóságára, akkor egy pár ezerért bármely szutyok vga megfelel.
2016. ápr. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát. Tudsz mutatni bármilyen 10 évnél nem régebbi x86 alaplapot, amin nincs vga/displayport kimenet? Én még nem láttam, de most szívesen néznék egyet a segítségeddel!
2016. ápr. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akinek CPU teljesítmény a munkájához kell, nem fog tuningolni és főleg nem vesz gamer alaplapot. Inkább erre felé keresgél: [link]
2016. ápr. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!