4 tv-re, melyik éri meg jobban? Mindegyikhez egy TV okosítot és routeren keresztül egy winchestert, vagy egy központi mediaservert, amit mindegyik TV-re lehetne sugározni?
Azért érdekel, mert én az utóbbi megoldás felé hajlok, de csak akkor, ha megoldható, hogy mindegyik TV-n, külön adás menjen.
Maxiumum FulHD-ban menne, de akkor, minden kodeket jatszon le (akadás mentesen).
Akkor mindegyik TV-re külön SbC?
Ez jobban megtérülne, mint egy központi HTPC, ami kimegy négy külön TV-re? Annak milyen teljesítményen kellene mennie, hogy mindegyik TV, külön munkaasztalt kapna az op.rendszeren belül?
"Akkor mindegyik TV-re külön SbC? "
Mivel egyik TV sem DLNA-képes, így mindenképpen kell médialejátszó.
"Ez jobban megtérülne, mint egy központi HTPC, ami kimegy négy külön TV-re?"
Ez esetben a HTPC-be 4 videókártya-kimenet (ebből 2 kompozit kimenetű vagy HDMI-kompozit átalakítós), 4 bemenet (USB?) a távirányítóknak, jó erős processzor, sok memória, no meg jó hosszú kábelek (4 db az USB távirányítóknak + 4 db HDMI vagy kompozit video a TV-knek) - gyanítom a TV-k egymáshoz nincsenek közel - kellenek. Ezt nem javasolnám.
Esetleg ott lehet "spórolni", hogy az egyik TV-nél lesz a médiaszerverként és -lejátszóként is funkcionáló HTPC, és a maradék TV-khez meg kerül egy-egy SBC-s médialejátszó. Így spóroltunk egy SBC-t, ami költhető a médiaszerver HTPC-esítésére. ;)
Mindegyik TV-n, egy SbC és egy, okosított, USB kimenetű (OpenWRT-el) SOHO router (kb. így: [link] ), külső HDD rákötve, az mennyire jó megoldás?
Ha jól tudom, lényegében a TV-re kötött SbC játssza le, a külső HDD-n levő fájlt. Ilyenkor, egyszerre csak egy SBC-n keresztül lehet használni a külső HDD-t, vagy mind a négyen egyszerre? Milyen Wi-fi sebesség kell hozzá, vagy itt, inkább az USB a leggyengébb láncszem?
A Banana PI M3 eléggé erősnek tűnik, sok memória van benne, csak nincs kompozit kimenete, így analóg TV-re nem köthető. Egy HDMI-kompozit video átalakító kell hozzá, ami borsos árú:
A másik kérdés a szoftvertámogatása. Ámbár a videók tanúsága szerint futtat Ubuntu Linuxot:
https://www.youtube.com/watch?v=5BAZauZ253c
meg Raspbiant:
https://www.youtube.com/watch?v=9s7xW-67t3I
bár ezek asztali környezetek nem épp TV-s médiaközpontok (mint a Kodi az OpenElec vagy a Plex).
A Banana Pi M1-nek ( [link] ) van külön kompozit kimenete; az M1+-nak ( [link] ) és az M2-nek ( [link] ) az audiokimenettel közös kompozitkimenete van, amit ilyesmi kábellel lehet szétválasztani (a piros és fehér RCA csatlakozók a hangkimenetek a sárga a kompozit):
Az M3-as változatnak ( [link] ) nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!