4 tv-re, melyik éri meg jobban? Mindegyikhez egy TV okosítot és routeren keresztül egy winchestert, vagy egy központi mediaservert, amit mindegyik TV-re lehetne sugározni?
Azért érdekel, mert én az utóbbi megoldás felé hajlok, de csak akkor, ha megoldható, hogy mindegyik TV-n, külön adás menjen.
Maxiumum FulHD-ban menne, de akkor, minden kodeket jatszon le (akadás mentesen).
Attól függ milyen TV-kről van szó.
Ha mindegyik smart TV és kezeli a DLNA-protokollt, akkor egy DLNA-képes NAS-ra/médiaszerverre lesz szükséged.
Médiaszerver kialakítható egy szimpla PC-ből is - akár asztali környezetből is:
* [link]
de vannak erre külön szerveralkalmazások is (már ha saját kis szervert akarsz csinálni), mint például:
* [link]
* [link]
* [link]
* [link]
* [link]
"de akkor, minden kodeket jatszon le"
Ezt a médiaszerver tudja kezelni. Ha olyan formátummal találkozik, amit a TV nem ismerhet azt átkódolja.
"akadás mentesen"
Ha valóban ezt szeretnéd érdemes kihúzni a készülékekhez a kábelt. Vezeték nélküli kapcsolattal lehetnek érdekes körök.
Lényegében van egy FullHD (1080p), HDready (720p) és kettō analóg (pixel számot nem tudok, de max 480p), amin van AV és Scart bemenet.
Mindenféleképpen vezetékkel érdemes? Pedig csak, vezeték nélkülibe gondolkodok.
"Lényegében van egy FullHD (1080p), HDready (720p)"
Ha azokon van Ethernet-bemenet, akkor esélyes hogy tudnak médialejátszóként üzemelni - bár ezt csak pontos típusszám esetében lehetne megmondani.
"és kettō analóg"
Ezekhez meg mindenképpen kell médialejátszó.
Médialejátszóból is van célhardver (mint NAS-ból is), de számítógépből is kialakítható, csak itt nagyon kell ügyelni a hangtalan/minél csendesebb hűtésre (HTPC-nek hívják ezt a kategóriát) - mivel eléggé frusztráló egy film közben a zúgó gépet hallgatni, illetve a megfelelő portok (AV kimenet) meglétére. Ez utóbbihoz szoftver például:
* [link]
* [link]
"Mindenféleképpen vezetékkel érdemes? Pedig csak, vezeték nélkülibe gondolkodok."
A vezeték nélküli lejátszással az a gond, hogy az átvitelhez használt mikrohullám úgy viselkedik, mint a fény - a tereptárgyakban elnyelődik, szétszóródik, reflektál. Így a jelerősség csökken az interferencia miatt a jelminőség romlik, ami nem tesz jót az adatátvitelnek.
Másrészt ha a Smart TV-hez szeretnél vezetéknélküli interfészt (USB-sticket), az nem biztos hogy bármelyikkel működik (gyakran csak a gyártó sajátjával hajlandó csak, azt meg aranyárban mérik).
Nincs smart tv? Akkor Amlogic S905 processzoros android box, Openelec-el telepítve. Pl. MiniMX-hez már van unofficial Openelec béta.
Négy FullHD film egyidejű lejátszásához már kevés lesz egy routerre kötött hdd és wifi. Ha gigabit ethernetet behúzod sok problémától kíméled meg magad. A hdd-hez ennyi végponthoz keress erősebb hardvert (NAS, PC).
Médialejátszó HTPC kialakítható a Raspberry Pi 2 / Banana Pro miniPC-ből is (mind a kettőnek van HDMI és kompozit kimenete is).
A Kodi felpakolható rá:
bár kicsit utána kell olvasni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!