Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem igazán értem, hogy lehet...

Nem igazán értem, hogy lehet kideríteni, hogy egy tápegység kompatibilis- e a videókártyával. El tudnátok magyarázni?

Figyelt kérdés
Szóval éppen próbálok pcx- en és ipon.hu- n összeállítani gamer konfigot, de egyszerűen nem tudom eldönteni, milyen táp lenne a legjobb. Néztem a RealHardTechX oldalon (a [link] a komptaibilitásokat, hogy mi a min. ajánlott kapacitás, stb., de pl. az EVGA 430- as táphoz azt írják, hogy nincs 6 pines csatlakozója. Hibásan jelzik? Csak mert találkoztam már olyan összeállításokkal, amikben GTX960 volt EVGA 430- cal vagy Corsair CX430- cal (ehhez sem jelez 6 pines csatit). Mit kell nézni? Mitől függ, hogy kompatibilisek- e egymással?

2016. febr. 6. 11:46
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nincs gyárilag 6 pines csati, akkor kell egy átalakító és kész. Nem kell vele sokat tökölni. A legtöbb kártyához kapsz is átalakítót. Ha nem, akkor párszáz Ft-ért veszel egyet. Azt az egyet kell figyelni, hogy a tápegység tudjon elég teljesítményt (áramot) leadni 12V ágon.
2016. febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lord Hidan ***** válasza:

Van rajtuk 6pines a 8pines álltalában a 6+2-t jelenti

Nem is kompatibilisség a lényeg végülis bedugni mindegyikbe belehet dugni (:DD) Röviden össze számolod hány wattot fogyaszt az egész géped és keresel egy hozzá való tápot az hogy melyik jó melyik nem azt tesztekből kel kideríteni

a cx 430 elég lesz a gtx 960hoz egy diszkrét processzor mellett

2016. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha az általam kiválasztott tápon nincs 6 pine csatlakozoó, de a videókártyának 6 pines kell, akkor ők azt megoldják? Vagy mondják, hogy válasszak másikat?
2016. febr. 6. 12:00
 4/9 Lord Hidan ***** válasza:
Molexal meg lehet oldani de 1db 6pines csati kb minden új tápon van legalább milyen géphez akarsz tápot? ajánlhatunk is egyet ill jó a cx és az evga is csak valami szemetet ne válassz pl hkc, nbase, approx
2016. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ipon.hu- ról vagy Pcx.hu- ról szeretnék maximum 160 ezer forintért PC- t összeállítani. Játékra, netezésre, tanulásra kéne. Már sokat gondolkoztam rajta, milyen legyen, és végül arra jutottam, hogy AMD FM2+ socket lesz x4 860k- val, amit még húznék is 4,4 vagy 4,6 ghz- ig, szóval gondolom a tápnak megfelelőnek kell lennie hozzá. Azért választanék inkább x4 860k- t, mert akkor kijönne mellé egy erősebb videókártya SSD- vel. De ha tudtok jó konfigot mondani, arra is kiváncsi vagyok, mert egy kicsit bizonytalan vagyok az egész géppel kapcsolatban.
2016. febr. 6. 12:37
 6/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez? [link]

Egyszerűen nem tudom elviselni a HDD lassúságát, akadozásait. Eze gy picit drágább így, de úgy tudom, az olvasás sokkal gyorsabb lesz vele. De egy 120- as SSD is talán beleférne 1tb hdd- vel...

2016. febr. 6. 12:52
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Corsair CX 430 (M is) es Evga 430 on is 6+2pin van


ssd + hdd jobb megoldas mint az sshd


alaplapbol 88X chipsetes legyen foleg ha majd tuningolsz (ahoz majd kell valami normalisabb huto - ugyertem venni is lehet olyant mint a gyari meg gyengebbet is vagyis tuningra valo kell)

2016. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tuninghoz CX 430 kicsit idealisabb de tuningra XFX TS 430 kellene minimum de jobb lenne XFX Pro 450 (netan TS 450)

ezek a legolcsobbak, nem mindeg kapni oket

2016. febr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. febr. 7. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!