Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az lcd monitoromnak olyan...

Ha az lcd monitoromnak olyan böszme nagy trafó adaptere van, az bedugható a szünetmentes tápba?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyugodtan.
2016. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

adatokat kellene tudni az alapjan be lehet...


a meret megadasod is relaziv igy lehet 1meter x 1meter is de 20cm x 20 cm is

mindketto jo nagy adapter ellenben tulajdobsagait ebbol még nem ismerni...

2016. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja hogy méretileg bedugható-e? Azt hittem, elektromos szempontból kérdezed. :)

(#1 voltam.)

2016. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elektromos szempontból kérdem. Mert azt tudom az ups-emről, hogy kváziszinuszos alakot produkál, ezért gyanakszom, hogy kárt tehet benne vagy nagyon felmelegedhet. Mert a monitorom adapterében csak egy sima transzformátor van (felirat szerint AC-AC adapter) és azt hagyományos elektromos hálózathoz tervezték, ami szinuszos jelalak.
2016. jan. 28. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a "kváziszinuszos" mit takar. Szerintem nyugodtan bedugható, főleg ha ilyen célra szánt szünetmentes táp. (Nagyon gagyinak kell lennie, hogy mondjuk négyszögjelet adjon.) Ha nincs áramszünet, akkor általában úgyis a hálózati feszültséget látod, áramszünet idején kapcsol csak be az inverter, az meg jobb esetben pár másodperc. Nem hinném, hogy különösebb gondja lenne az adapternek.
2016. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Annyit jelent a kváziszinuszos, hogy nem a tiszta hullámformát produkálja, hanem ilyen két lépcsőben "megtört" alakot ad. És emiatt nem egyeztethető össze a normális hálózat feszültségalakjával és attól tartok, hogy vagy a ups vagy a táp (esetleg a monitor) leéghet.
2016. jan. 28. 19:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!