Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső adattárolásra érdemes...

Külső adattárolásra érdemes venni SSD-t, vagy elég HDD?

Figyelt kérdés
Mind a kettő USB 3. 0 -as kábellel. A HDD-nél fel van tüntetve hogy 5000 MegaBit adatátvitelre képes másodpercenként és a HDD 5400-as fordulatszámú. A lényegi kérdés az hogy ezt a sebességet tudja az SSD-is az USB 3.0 miatt, vagy az SSD képes nagyobb gyorsaságra is ebben az esetben? Tehát az USB 3. 0nak mi az adatátviteli korlátja? Mennyit számít az olvasási és írási sebesség?Szeretnék nagy terjedelmű játékokat is tárolni és ha lehetséges akkor egyenesen innen feltelepíteni a számítógépre. A laptopomban egyébként 256 Gb-os SSD van adattárolásra.

2016. jan. 16. 13:36
 1/7 anonim válasza:
Szerintem külső adattárolásra felesleges SSD. Nekem csak az OS van rajta, illetve telepített játekok, programok. Minden más egy HDD-n van.
2016. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az USB3.0 elméleti korlátja 5Gbit/s ami ugye 625MB/s lenne. Valójában ez kevesebb lesz a kódolás miatt 20%-val azaz 500MB/s a valós elméleti hasznos adatátvitel, de gyakorlatban ez is kevesebb lesz azaz 400MB/s környékén lehet a határ. Ez már elegendő az SSD meghajtóknak is (a gyorsabb modellek szekvenciálisan nem tudják kifutni magukat, de azért nem gondolom, hogy érezhetően visszahúzná őket a 400-as felső határ). A külső SSD további előnye lehetne a zajtalanság és a fizikai hatásokkal szembeni ellenállósága, de kérdés, hogy ez megéri-e a drágább tárolókapacitást (Forint/GB).
2016. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én számolnék a véges újraírási lehetőséggel is, ami ugye a HDD-nél nem áll fenn . De aláírom, hogy sebességre ég és föld a kettő.
2016. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A HDD-nél lehet előbb meghal valamelyik mozgó alkatrész (főleg hordozhatónál, ami időnként leeshet, odakoccanhat), mint ahogy egy SSD cellái elhasználódnak. Kérdés, hogy milyen gyakorisággal cserélgetné rajta az adatokat....ha ritkán törölne/másolgatna akkor hosszú évtizedekig elműködhet. Mondjuk vesz egy olyan 256Gb-os modellt, aminek az elhasználódása 300TB írásra tehető. Naponta végez rajta mondjuk 50GB írást (ami szerintem elég sok), akkor ez évente lesz 18250GB vagyis 18TB. Ilyen intenzív felhasználás mellett is ez 16 évet jelent. Ha olcsóbb 100TB írást elviselő meghajtót vesz, akkor ilyen intenzitással "csak" 5 és fél évig fogja bírni. De ha csak napi 10GB-t ír rajta, akkor a gyengébb képességű meghajtó is kibír közel 28 évet. Ezért nem szoktuk ezzel paráztatni az embereket, mert ritkán van olyan, hogy elhasználódás miatt cserél valaki SSD-t (oké még viszonylag fiatal dolog ez a meghajtó, bár nekem itthon a legöregebb modell egy 60GB-os meghajtó, ami több, mint 4 éves. Köszöni jól van 98%-os kondícióval...talán majd az unokám is használhatná, ha addigra a 60GB érne még valamit egyáltalán).
2016. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha jól értettem akkor az USB3.0 felső 400Mb/s-os határa miatt nem érdemes SSD-t venni, mert ez is csak ennyivel tud másolni max? A HDD akkor tudni fogja a 400Mb/s-os sebességet? Köszönöm, az eddigi válaszokat!
2016. jan. 17. 11:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a HDD nem tud ekkora sebességet. Az SSD-nek néhol kevés lehet, de gyakorlatban szépen elszaladgál ilyen adatátvitel mellett is (hiába írja rá a gyártó, hogy 500MB/s, mert azt nem tartja folyamatosan csak ideális esetben hozza).
2016. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jan. 23. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!