Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az i7 4790k, i7 5820k és az...

Az i7 4790k, i7 5820k és az i7 6700k között mi a különbség melyiket érdemes venni és milyen célból?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy amd fx 8***-at hamarosan leváltani, filmezésre, munkára és persze gamerkedésre hisz ha azt nem szeretném művelni nem is venném. Szoktam használni videó vágó és animációs programokat de a fő cél a Full HD gamelés. Ha le tudjátok írni nekem a különbséget és hogy nekem melyik lenne a legjobb mert árban ugye az első és a másik kettő között 20k különbség van. Ugyanígy a kártyáknál, milyen kártyát érdemes venni? Inkább r9 390/390x-et vagy gtx 980-at erre a célra. Szeretnék egy időálló PC-t de nem mindegy az a 40k ide-oda. Vajon megéri a gtx a különbséget, vagy elég az amd, alapjáraton amd párti vagyok de nincs bajom a többi dologgal sem.
2016. jan. 14. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
én most vettem i7 4790k-t és szerintem ez untig elég mindenre!De ha neked van pénzed akkor vedd meg a drágábbat!gtx 980-al!Én 970-el használom,mert erre futotta és nem szeretem a radeonokat!Ki mit mond a 970 egy jó kártya és minden megy Ultrán!
2016. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem 4790-est vegyél. játékra tökéletes. ilyen processzoroknál már a videókártya teljesítménye határolja be inkább játék "szépségét", fps-t, stb, nem a cpu.


Videószerkesztésre már inkább az 5820-ast ajánlanám, több szálon tud dolgozni, több maggal. Videószerkesztés alatt komolyabb animációkra, renderelési procedúrákra, 3d-s modellezésre gondoltam. ha csak simán össze szeretnél vágni egy videót effektekkel, lassításokkal minden marhasággal, akkor bőven elég a 4790 is.


A 6700k már egy újabb model, hasonlít a 4790-esre, nagyon nem ismerem, de tudom hogy fél éves sincs, így tuti marha drága.

2016. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és nincs időálló pc :D Van olyan ami több mint 3 évig jó lesz (fullHD,max beállítások), de azt fél millió alatt nem úszod meg. Szerintem. Jobban jársz ha 2-3 évente cseréled a "kopott" alkatrészeket. Anyagilag is, és teljesítményileg is.


Videókártyában nem tudok segíteni, nekem mindig is amd-m volt, meg vagyok vele elégedve. a 390x viszont garantált élmény.

2016. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sony Vegassal vágogatok, aért írom így mert igaz hogy megtanultam teljesen kezelni de nem használom ki, inkább animátor pályán szeretnék menni, de annak ehhez a géphez nem lesz sok köze tehát szerintem is jó lesz a 4790k alá egy z97-el. Mivel amd párti vagyok így nekem is a 390x felé húz a szívem, márcsak azért is mert az minimum 20kval olcsóbb mint egy 980.
2016. jan. 14. 21:54
 5/7 A kérdező kommentje:

Még a kérdésem hogy melyiket érdemesebb venni? 5k a különbség. [link]


[link]

2016. jan. 14. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:

asus-t.

volt egy gigabyte r9 280-asom, azt hittem fel fog szállni a gépem, olyan hangos volt. meg nekem valahogy mindig is gagyibbnak tűntek..

2016. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondoltam. Vicces, vicces, akkor kétségtelenül az asus-t választom.
2016. jan. 14. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!