Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8Gb RAM-ból miért csak 6Gb...

K.patrik96 kérdése:

8Gb RAM-ból miért csak 6Gb használható?

Figyelt kérdés

Erőforrás figyelőbe az alábbi van irva:

Rendelkezére álló: 4414Gb

Gyorsítótárazott: 3623Gb

Összesen: 6091Gb

Telepítve: 8192Gb

Igaz hogy integrált videókártya van a prociba, de az levan tiltva mer teljesen más milyet használok. BIOSBA is kéne valamit csinálni ?



2016. jan. 2. 13:41
1 2
 11/15 Komplikato ***** válasza:
76%
Mondjuk ott van a képen, hogy 2.1GB hardware eszközöknek lefoglalva. Nem értem miből gondolod, hogy a nem integrált kártya nem vesz le belőle? Igaz elvileg csak 3D alkalmazásoknál kéne neki, de simán benyelhetnek 2-4GB ramot. Azért azt remélem, hogy 64 bites rendszert használsz legalább.
2016. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

win 10 64 bit igen.

jó ha nincs erre más megoldás akkor max több ramot veszek.

2016. jan. 2. 14:59
 13/15 anonim ***** válasza:

nem feltétlen az igp veszi el, sőt. Okozhatja hibás ram vagy rossz driver (win10 esetén nem lepődnék meg rajta).

Indítsd újra, a gépet, frissítsd le az inteles drivert, ha van frissebb és ne tiltsd le. Biosban, ha tudod letilthatod, bár totál felesleges.

2016. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Megprobálom biosba is letiltani, szerintem az csak jo ha már nem használom az integrált verzioját...amugy amd a proci. köszönöm !
2016. jan. 2. 15:08
 15/15 A kérdező kommentje:

Megvan sikerült !

BIOSBAN valami GFX menüponton belül Force-ra vlt téve és ezt levedtem Disable-ra az integrált video karit , mer 2Gb az neki ment el ugyanis 2Gb-ra volt állitva. Most megnéztem mind a 8Gb megvan és 60 MB a hardverek számára.:)

2016. jan. 2. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!