Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi mindenre használható a...

Mi mindenre használható a tablet (iPad)? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Azok válaszaira lennék kíváncsi, akik rendelkeznek készülékkel.
2015. dec. 9. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Pl. erre is jó :)

https://www.youtube.com/watch?v=t4xIFRhe1F4


Nálunk a családban van egy, de édesapám inkább könyveket olvas rajta, vagy internetezik.

A virtuális gombok miatt én nem szeretek rajta írni, ezért szövegszerkesztés, munkavégzés, hosszabb emailezés kizárva. Persze van az új ios-ben diktáló funkció, de azért messze van a pontostól.

A nagy többség igényeinek megfelel egy windowsos, vagy droidos tablet is. Én máig nem értem a létjogosultságát. Max hordozható filmnéző eszköz, de másban nem tud többet egy telefonnál. Max azoknak jó, akik mondjuk a nagyobb kijelzőt kedvelik.


Professzionális felhasználás terén a rajzolás, grafika lehet az, ahol van előnye.

2015. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy 3 éve használok iPad 2-est. Amit kapsz, az egy hosszú távon is megbízható eszköz. Van a háztartásban mellette több androidos tablet is, mindegyik hamarabb lett cserélve vagy garanciában javíttatva. A Pad 2-esem a napig úgy megy, mintha új lenne, az akkuidő sem csökkent semmit. Persze a frissebb IOS-ekkel azért lassult, de még bőven nincs az ingerküszöb közelében. Ezekhez a régi, trapéz keresztmetszetű modellekhez érdemes volt még tokot használni, mert az éleik miatt hosszabb távon kényelmetlen őket használni, illetve még a pixelsűrűség sem volt az igazi, de ez az új retina kijelzős, lekerekített élű modelleket már nem érinti.


Egyébként mindenre jó, amit egy tablettől elvárhat az ember. Leginkább tartalomfogyasztásra. Egy filmet megnézni, böngészni, facebookozni. Egy email-t vagy hozzászólást bőven meg lehet rajta írni, de hosszabb szövegekhez maximum rendes billentyűzettel. Grafikus felhasználásra nem tudom milyen egy rendes digitális táblához képest, mert utóbbit még nem használtam, viszont nekem egy kicsit lassúnak és pontatlannak hat. Ez lehet, hogy az újabb modellek esetében már nincs így. Játékra inkább a minik jók, 10" néha kicsit túl nagy.

2015. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!