Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kevés a szabad memória? Mi...

Kevés a szabad memória? Mi baja a gépnek?

Figyelt kérdés

Napok óta kiírja ezt: [link]

Ilyenkor általában újraindítom, mert addig úgysem működik normálisan. Annyira, hogy screenhostot sem képes csinálni, egyszerűen semmit. Újraindítás után jó egy darabig, de aztán megismétli önmagát. Ezt napi 3-4x.

Viszont szerintem nem kevés a szabad memória. Nem értek a gépekhez, konkrétan azt sem tudom, melyik az a memória, de gondolom ez:

[link]

Hely is van bőven:

[link]

Akkor most mi lehet a probléma?


2015. dec. 29. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Valóban a gépben van elég memória. Okok lehetnek:


1., A gépen van egy vírus, ami ha elindul akkor megzabálja az erőforrásokat. Ezen valószínű hogy csak az újratelepítés, vagy csökkentett módos vírusirtás segít.


2., A gépben el van állítva a virtuális memória, és ezért bolondul meg. Nézz utána neten ,hogy hogy kell beállítani, sok helyen leírják


3., Akár valamilyen hardveres hiba is lehet, de szerintem nem valószínű. Ami talán lehet az a HDD a lapozófájl miatt, vagy a memória hibája.


4., Windows 10.....

2015. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Több vírusirtóval irtottam épp nemrég mindent ki, most elvileg teljesen tiszta a gép. Persze lehet, valamit nem ismert fel, de szerintem nem vírus.

A virtuális memóriát majd megnézem.

Windows 10 van a gépen, ez tény. Valóban ez lehet a gond? Miért olyan rossz ez? nekem tetszik, jobban mint az eddigi windowsok bármelyike.

2015. dec. 29. 21:38
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a segítséged! :)
2015. dec. 29. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyisd meg a feladatkezelőt, folyamatok fül, rendezd memória szerint csökkenőbe és nyomj egy képet a lista tetejéről!

G.

2015. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2015. dec. 29. 22:50
 6/10 anonim ***** válasza:
ahogy nézem chromeot használsz, ami zabálja az erőforrásokat. Ha megnyitsz 8-10+ komolyabb weblapot simán elviheti maradék 2,5 gigád nagy részét.
2015. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a System nem stimmel.

[link]

Itt nézelődj, lehet hogy a Prefetch okozza a dolgot, mert nem üríti a memóriát, amikor kellene.

G.

2015. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha a Prefetch okozza (bármi legyen is az..) mit tudok tenni? Megnéztem a linked, d enem tudok angolul. Google-fordítóval lefordítottam, de úgy sem értek túl sokat.
2015. dec. 30. 17:47
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ma például idáig még egyáltalán nem produkálta a tünetet, tegnap viszont vagy 6x is. Most megnéztem, a memória 85%, de a Chrome viszi, a system meg jelenleg nincs is a folyamatok között. Most épp minden gyors és jól működik.
2015. dec. 30. 17:51
 10/10 anonim ***** válasza:

85% még mindig sok, megeshet, hogy van azon a gépen még valami, aminek nem kellene ott lennie.

G.

2015. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!