Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudja használni az új...

BunGabo kérdése:

Nem tudja használni az új RAM-okat a gép, miért?

Figyelt kérdés

alaplapom:MSI ms-7502 RAM:hynix DDR2, 2GB 800MHz PC2-6400

utána néztem az alaplapom 8GB-ig bővíthető (4 slotos) ezért úgy gondoltam, hogy slotonként 2GB-ot tud kezelni, vettem bele 2x2GB fent említett ramot! Újratelepítettem win 64bit-esre a rendszert, viszont ha az új ramokkal akarom indítani a gépet, nem indul el (nem is pittyen egyet mint szokott, de nem is sípol mint amikor hibás a ram) ha mellé rakom a régi ramokat (2x1GB 800MHz) akkor indul a gép de a vezérlőpultban azt írja, hogy a "telepített memória (RAM) 6GB (2,00GB használható)" próbálkoztam a ramok sorrendének felcserélésével, majd csak 1db új ramot tettem be mind a 4 slotba egymás után külön-külön, úgy se indult, csak ha mellette van a régi úgy viszont látja de "nem használható" az új, BIOS-ba nem nyúltam bele, áramtalanítva elem kivéve reset volt más nem.

Esetleg valakinek valami használható ötlet?



2015. dec. 29. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
nem támogatott típus én is így jártam csak tudtam cseréltetni.
2015. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Visszavinni a boltba a memoriat, hogy nem ok?

Persze elotte a biost alapertelmezetre allitani, hatha valami az idozitessel van elkutyulva.

Ha ez nem, akkor siman lehet, hogy a ram nem kompatibilis az alaplapoddal. (elofordul)

2015. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg egy bios frissites meg segithet. Esetleg.

(de vannak "amd only" ddr2-es ramok is, amik nem (vagy valoszinuleg nem) mennek intel gepben. )

2015. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!