Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert nincs kep a gepemen?

Miert nincs kep a gepemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Portalanitottam a gepem szaraz rongyal de ugy h a tap nem volt kikapcsolva... A gep nem ment de aram alatt volt. A portalanitas elott ment minden rendesen de utana amikor be akartam kapcsolni minden indult de kep nincs. Erzekeli h be van dugva de nem ad kepet. Probaltam a sima videokartyan keresztul es az alaplapin is. Es tvn es monitoron is de semmin nem adott kepet.

Elore is köszi :)



2015. dec. 29. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Gondolom asztali gépről van szó...


Győződj meg róla, hogy nem húztál e ki semmilyen kábelt, illetve mozgasd meg azokat, hogy megfelelő legyen a kontakt, de spray-t semmiféle képen meg se próbálj.


Ha úgy gondolod, hogy a videokártyával van valami gond, akkor azt vedd ki belőle, csak akkor aktiválódik az alaplapi kártya. Ezt óvatosan tedd, mert könnyen letörhetnek apró SMD alkatrészek, vagy az alaplap is sérülhet.


DE VAN EGY KOMOLY PROBLÉMA!

Találkoztam már olyannal, hogy valaki nekiállt műszálas törlőkendővel törölgetni az alkatrészeket, és ilyenkor felmerülhet az a probléma, hogy hogy a dörzselektromossággal elektrosztatikusan feltöltődött kendő az alkatrészekhez érve kisül, azokat tönkretéve. Sajnos ilyenkor az alkatrész nagy részben már nem menthető.


Az hogy bekapcsol a gép, az nem azt jeleni, hogy működik, csak képet nem ad. (Memória, és processzor nélkül is "felpörög" a gép, csak nem csinál semmit.)


Azt, hogy bekapcsol e (bootol e a gép) azt onnan tudod meg, hogy a piros HDD led villog/ világít e. Ha ez megtörténik, akkor annyira nem lehet rossz a helyzet.


Ha szeretnél további segítséget kérni, akkor írj privát üzenetet. :) Sok szerencsét!

2015. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!