Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan szereljem át a mostani...

Hogyan szereljem át a mostani házból a számítógépet, hogy megfeleljen a lentebb leírt elvárásoknak? Milyen operációs rendszert futtassak rajta?

Figyelt kérdés

Fél éve összejött a lehetőség hogy laptopra váltsak asztali gépről.A régi gép (intel e3400,3gb ram,geforce 210 ,3 merevlemez) nem volt egy izom gép,de szükségem lenne rá,hogy ha kell,,elérjem a fájlokat róla.


Az első dolog,amiben majdnem biztos vagyok,hogy az asztal aljára fogom szerelni, úgy hogy kiszedem a házából,a kábeleket elrendezem.Ha ebben van tapasztalatok,megköszönöm ha adtok tanácsokat!


A második dolog,hogy ezen is egy aktivált, eredeti windows 10 fut.Szeretném,hogy ha kell,megmaradjon,és végszükség esetén tudjam használni(meg amúgy is,a dota 2 max grafikán csak akkor akadt rajta,ha 5400-as merevlemezt használtam,ez szerintem ettől a géptől jó teljesítmény),de a fő cél az lenne,hogy monitor nélkül gyorsan bootoló,energiatakarékos lényegében NAS szervert csináljak belőle,kis fogyasztással,hogy bármikor elérhessem az adatait.Mit javasoltok ehhez?

(Tapasztalatból,pl.:filmek streameléséhez elég volt,egy eszköznek elég volt fullhd streameléséhez(többön nem próbáltam),és átlagos sd tömörítettségű filmeket több eszközre is kiszolgált akadás mentesen)Mi erre a legjobb program/operációs rendszer?

(pl.: nekem az is megfelelne,ha ha nem dolgozik,akkor alvó állapotba rakja magát,és hálózaton keresztül fel lehet ébreszteni,a lényeg hogy hétköznapokon ne kelljen a főtáppal együtt történő bekapcsoláson kívül vele bíbelődni)


Tudom hogy sokat szeretnék kevésből,de minden segítségért hálás lennék!



2015. dec. 27. 03:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy pendriveról egy freenas rendszer (linux alapú, jól dokumentált, webes felületről könnyen kezelhető) elég kell legyen a célra. Nem használom, de elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lehessen felébresztős felállásban hót kényelmesen használni.
2015. dec. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. dec. 27. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
a freenas nem linux alapú
2015. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És tényleg, FreeBSD szív dobog alatta. Köszönöm a korrekciót!
2015. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!